Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:05:45

В обласній лікарні Чернігова читають лекції, як жити із цукровим діабетом

09.03.2012   13:34Агенцiя

Після уколів до навчання. В обласній лікарні Чернігова вирішили не тільки рятувати пацієнтів, а й вчити самоконтролю. Поки що це стосується хворих на цукровий діабет. Тим, хто в стаціонарі, читають лекції, як жити із підступною хворобою. Якщо не знати певних правил, можна втратити зір, кінцівки або раптово померти просто посеред вулиці. За словами лікарів, часто люди не знають елементарного.

Людмила Скопок з діабетом живе 7 років. Через високий вміст цукру в крові вже встигла побувати в реанімації. Але в районній клініці, де лежала до цього, усе лікування зводилося до ковтання пігулок. Тож ліквідувати прогалини в знаннях довелося в обласному центрі. Жінка демонструє книжки про діабет і власну обізнаність.

Людмила Скопок, пацієнтка ендокринологічного відділення:

- Зайвий вес - надо 6 разів їсти, а я думала, чим рєже, тим лучше. І про ацетон більше узнала. Лекції дуже корисні.

Постійно підвищений рівень цукру може призвести до сліпоти, відмирання тканин, інвалідності та смерті. Знати більше про діабет - значить довше жити, кажуть пацієнти. Олександр через необізнаність спочатку втратив палець ноги, потім - зір.

Олександр Лапшин, пацієнт ендокринологічного відділення:

- Коли хірург брався оперувать, він не знав, де різати: чи палець, чи ногу -  гангрена началась конкретна.

Ускладнення не будуть розвиватись, якщо цукор у крові - в межах норми. У школі діабету людей передусім вчать самоконтролю, який передбачає вчасне вживання ліків, правильне харчування та здоровий спосіб життя. Чернігівські медики кажуть - школи самоконтролю є й при поліклініках, але зазвичай існують формально, адже хворі їх майже не відвідують. Стаціонар - єдина можливість навчити теорії.

Любов Черв'якова, завідувач ендокринологічного відділення Чернігівської обласної лікарні:

- Навіть ми, лікарі, коли готувалися до цих лекцій, ми багато нового для себе відкрили. Так само хворі. Вони задають питання, здавалось би, дуже прості. А скільки можна випити? А чим закусити? Сало - скільки можна їсти, мед - скільки можна їсти.

Семиденний курс лекцій читають у "тиху годину" в стаціонарі. Перспектива робити це постійно, кажуть ендокринологи, їх не лякає. Вони навіть готові запрошувати на навчання пацієнтів з інших відділень.

Наталія Губар, лікар-ендокринолог:

- Звичайно, це навантаження , але якщо ми будемо бачити якусь користь. Багато хворих приходять і кажуть: Я не знала, що треба 3 рази вимірювати цукор. Якась віддача буде - ми переживемо. Звичайно, що це робиться на добровільних началах.

Після навчання хворих анкетують. Потім планують видавати довідки про закінчення школи діабету. І зробити лекції для пацієнтів не добровільними, а обов'язковими для відвідування.

Автори: Людмила Співак, Алла Клименко. Оператор: Олександр Довбенко. Перший Національний.

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.