Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 02:36:00

Прокуратура Чернігівської області не залишилась осторонь вимог мітингувальників і звітує перед громадськістю

23.06.2015   14:02Агенцiя

Прокуратурою Чернігівської області проведено вивчення правового аспекту питань, одержаних від учасників мітингу, який відбувся в м. Чернігові 16 червня. Виконуючи обіцянку, дану керівництвом прокуратури протестувальникам, результати цього вивчення оприлюднюються.

Більшість питань у вигляді, в якому вони ставилися учасниками мітингу, не належать до компетенції правоохоронних органів та прокуратури. Разом з тим, з огляду на суспільне значення піднятих питань, прокурорами постійно здійснюється моніторинг стану дотримання законодавства на цих напрямах. Виявлені порушення закону тягнуть за собою пред’явлення позовів до суду та початок кримінальних проваджень.
 
Зокрема, у квітні прокуратурою області виявлено порушення законодавства при встановленні розміру орендної плати за цілісний майновий комплекс комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ», що призвело до ненадходження до бюджету понад 17 млн грн.
 
Встановлено, що орендна плата за використання цілісного майнового комплексу Чернігівської ТЕЦ згідно розрахунку, проведеного фондом комунального майна Чернігівської міської ради, визначена в розмірі, удвічі меншому за належний. Дії службових осіб міської ради, які розраховували розмір орендної плати за заниженою орендною ставкою, у кримінальному провадженні кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. На даний час здійснюється досудове розслідування.
 
Разом з тим, вимогу мітингувальників про розірвання договорів оренди та повернення ТЕЦ і котелень у комунальну власність було б правомірно адресувати прокуратурі лише підкріпивши доказами незаконності укладення самих цих договорів оренди. Наразі про це не йдеться.
 
Протестувальниками також піднімалося питання використання кредитних коштів, залучених підприємством «Чернігівводоканал». Восени минулого року виявлено факти, які вказують на порушення закону при використанні значних сум цих коштів, та зареєстровано кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Тривалий термін розслідування пов’язаний з технічною складністю проведення необхідних експертиз.
 
Загальна вимога мітингарів до прокуратури — «довести до кінця кримінальні справи відносно міських чиновників і передати їх до суду». Як вже неодноразово заявляв прокурор області Віктор Носенко, жодне з таких або будь-яких інших кримінальних проваджень не буде штучно затягуватись. На даний час 5 кримінальних проваджень стосовно посадовців у м. Чернігові знаходиться в суді, ще 8 проваджень за різними фактами щодо службових осіб міських підприємств та органів влади розслідуються. Їх своєчасне та законне завершення — мета правоохоронних органів та прокуратури.
 
Ще одне резонансне питання, підняте мітингарями, - відміна підвищення плати за проїзд у міському пасажирському транспорті. У даному випадку правова позиція прокуратури області полягає в тому, що останнє підвищення відбулося дійсно з порушенням вимог законодавства. Прокуратурою заявлено до суду позов про скасування рішення міськвиконкому, яким підвищено вартість проїзду у міському транспорті. Шляхом апеляційного оскарження довелось відстоювати навіть саме призначення судом цього позову прокурора до розгляду по суті. Суд апеляційної інстанції визначив, що такий розгляд у Чернігівському окружному адміністративному суді все-таки має відбутися. Прокуратура буде відстоювати в судовому спорі законні інтереси мешканців Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.

АНОНСИ ПОДІЙ