Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:08:35

У Києві презентували переможний проект "Модернізація вуличного освітлення в місті Мена"

30.04.2015   07:11

Міжнародна координаційна зустріч в рамках нової масштабної чотирирічної програми Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні проекти», спрямована на технічну та фінансову допомогу в реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міст-підписантів Угоди з Вірменії, Грузії, Білорусі, Молдови та України відбулася 27-28 квітня у м.Київ.

На конференції «Угода мерів – Демонстраційні проекти» міським головою м.Мена , в рамках конкурсу Європейського Союзу «Сталі урбаністичні демонстраційні проекти» (СУДеП), презентовано переможний проект «Модернізація вуличного освітлення в місті Мена».

Представники Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва ОДА взяли участь у тематичних кластерах конференції, в рамках яких відбувся обмін досвідом та кращими практиками з європейськими (Латвія, Польща, Болгарія, Чеська Республіка) та вітчизняними (Миргород, Тернопіль, Житомир, Кам’янець-Подільський) фахівцями у різних сферах енергоменеджменту та енергоефективності, а саме: модернізація будівель, опалювальні системи, вуличне освітлення та сонячна енергетика.

Ця зустріч офіційно дає старт Програмі у країнах Східного Партнерства Європейського Союзу. До участі, окрім керівників 19 проектів-переможців, було запрошено найвищих представників та посадовців нового Генерального Директорату Єврокомісії (DGNEAR), Представництва ЄС в Україні, проекту «Угода мерів – Схід», що охоплює 11 країн пост-радянського простору, а також Міністерства регіонального розвитку, ЖКГ та будівництва України.

Метою стартової координаційної зустрічі Програми є детальне обговорення всіма її сторонами можливостей та механізмів взаємодії у процесі реалізації відібраних на жорсткій конкурсній основі проектів, формування тематичних кластерів в рамках самої Програми, а також синергії з іншими проектами Єврокомісії та програм іноземної допомоги, що спрямовані на впровадження ініціативи Угоди мерів, насамперед – міських ПДСЕР.


Довідково: Програма ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» була започаткована на рівні Європейської Комісії у 2013р., як відповідь на виклики, що постали перед невеликими (до 200 тис. населення) містами-підписантами загальноєвропейської Ініціативи «Угода мерів» у країнах Східного Партнерства в контексті відсутності або неналежного рівня власного технічного та фінансового потенціалу для впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Метою даної програми є належний супровід фаховою Командою Підтримки впровадження проектів у відібраних містах в рамках поданих ними Планів дій. На основі двоетапного конкурсу Єврокомісією було відібрано 19 проектів-переможців (11 з них – в Україні, по 3 у Молдові та Білорусі та по 1 у Вірменії та Грузії).

Кожне місто підписало з Єврокомісією грантові угоди. Загальний запланований обсяг фінансування грантів становить близько 12 млн. євро.    

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.