З настанням осені димова завіса немов килим стелеться по території Чернігівської області
Спалювання сухої рослинності, листя вже стало невід’ємною ознакою цього періоду.
Можливо не всі знають, що це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для екології, у зв’язку з наступними факторами.
При спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв’язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.
Вченими доведено, що у димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж в сигаретному в димі; з димом у повітря вивільняється діоксини – одні з найотрутніших для людини речовини.
Якщо не ми самі, то хто подбає про наше здоров’я та навколишнє природне середовище? Давайте будемо взаємоввічливими як до себе, так і до свого сусіда. Особливе прохання до жителів приватного сектору та аграріїв - не спалювати рештки рослинності на присадибних ділянках. Це дуже небезпечно для здоров’я людей та екології в цілому, адже під час вирощування врожаю більшість людей використовують інсектициди та гербіціди, під час спалювання яких виділяється їдкий дим, що пошкоджує органи дихання і навіть може призвести до серйозного захворювання дихальних шляхів.
Проста альтернатива використання сухої рослинності - це робити компостування, тобто утворення компосту з подальшим використання у якості добрива.
З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави представники Держекоінспекції у Чернігівській області проводять роз’яснювальну роботу серед громадян, щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також здійснюють постійний контроль щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. За порушення вимог чинного законодавства до порушників застосовуються відповідні заходи впливу.
Держекоінспекція у Чернігівській області закликає населення не робити подібних вчинків і знайти альтернативу спалюванню рослинності та різних видів відходів. Бути обережними, не порушувати законодавства України, та бути свідомими і обачливими під час відвідування лісів, не допускати пожеж в лісах.
Шановні жителі Чернігівської області, у випадку виявлення фактів спалювання рослинності чи її залишків на території області Держекоінспекція у Чернігівській області просить Вас, повідомити за телефонами гарячої лінії: (04622) 65-13-62; 4-23-73
В.о. начальника інспекції В.А. Дзюба
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.