Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 05:04:20

Жінки, знайте свої права

28.02.2014   09:28

Семінар-практикум у рамках реалізації Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та регіональної акції «Жінки, знайте свої права» проведено в Чернігівській міській раді.

Заступник міського голови Анна Романова наголосила, що жінка в сучасному світі поєднує багато соціальних ролей. «Ми як орган місцевого самоврядування маємо подбати, щоб економічні, юридичні, соціальні та інші права жінки не порушувалися», - звернулася вона до учасників зібрання.

Як зазначив начальник відділу у справах сім'ї та молоді міської ради Валерій Семенець, робота щодо впровадження ґендерної рівності сьогодні базується на багаторічному досвіді роботи реалізації жіночої політики із застосуванням нових підходів, принципів та акцентів. Він коротко поінформував про заходи, які проводяться в місті за співпраці з громадськими організаціями та сприяють підвищенню статусу, соціальної ролі жінки в суспільстві, формуванню шанобливого ставлення до неї.

Про роль громадських організацій у реалізації в місті тендерної політики розповіла голова громадської організації «Спілка жінок м. Чернігова» Людмила Канюка. Зокрема, вона відзначила, що найчастіше порушуються саме соціально-економічні права жінок, тож якраз на виконання законів, на посилення інформування та виховання суспільної свідомості повинні бути спрямовані спільні зусилля органів влади та громадськості. Серед заходів, що з року в рік успішно проводяться організацією, Л. Канюка назвала конкурс «Жінка року» та виставку-ярмарок «Що може жінка».

Наталія Іванцова, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби міського управління юстиції, звернула увагу присутніх на новели законодавства в сфері своєї діяльності.

Доцент кафедри суспільно-гуманітарних відносин Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти вчителів ім. К. Ушинського Оксана Оніщенко навела приклади держав, досвід яких був би корисним для України. «Скандинавські країни стали лідерами за рівнем людського розвитку саме завдяки впровадженню гендерних квот і 40% представництва жінок у різних органах влади», - стверджує науковець.

А. Романова уточнила, що в українському парламенті наразі представлено 10% жінок, а в 1991 році їх було лише 3%.

Тенденції на місцевому ринку праці охарактеризувала головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Тетяна Коваленко. За її словами, кількість безробітних жінок і чоловіків останніми роками майже однакова, проте роботодавці дійсно мають упередження щодо молодих жінок або мам із маленькими дітьми. Крім того, амібіції чоловіків щодо посади і розміру заробітної плати значно вищі, ніж у жінок такої ж кваліфікації. За сприяння служби зайнятості у 2013 році працевлаштовано 1 200 жінок, 70 жінок відкрили власну справу.

Учасники семінару також розглянули питання адресної соціальної допомоги, проведення виховної та інформаційно-просвітницької роботи з гендерних питань у навчальних закладах, формування громадянської поведінки в молоді, соціальної підтримки жінок і дівчат, які опинилися в складних життєвих обставинах, дій дільничних інспекторів міліції при фактах вчинення насильства в сім’ї, про роботу клубів за місцем проживання.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:07

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території Чернігівської області за період з 8:00 3 квітня до 8:00 4 квітня 2020 року.

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО 14:03

За процесуального керівництва прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування стосовно 5 учасників організованої злочинної групи, які упродовж 2019 року займалися збутом наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів в Державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор».

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша 14:00

Оперативник карного розшуку з’ясували, що побутовий конфлікт між чоловіками спалахнув на ґрунті вживання алкоголю. Поліцейські встановили свідків події та затримали зловмисника.

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка 13:49

3 квітня о 20:00 до Служби порятунку "101" у Ічнянському районі від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що місцеві рибалки у ставку по вул. Воскресенський, що в м. Ічня виявили потопельника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини