Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:25:06

На Чернігівщині відбивали напад терористів і знешкодили небезпечну вибухівку. ФОТО

21.10.2013   13:33

Офіцери Генерального штабу ЗС України начальник відділу сполучень та мобілізаційної роботи –

заступник начальника управління організаційно-планового та мобілізаційного-технічної роботи Центрального управління військових сполучень Збройних сил України полковник Ігор Чернишов і начальник відділу мобілізаційного розгортання ЗС України – заступник начальника мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України капітан 1 рангу Юрій Мороз взяли участь в Тактико-спеціальних навчаннях, які проходили на базі 8-го Чернігівського військового навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. Також на навчаннях були присутні оперативні групи від Мінінфраструктури, Укрзалізниці та Укравтодору.

Перед початком навчань начальник центру полковник Степан Гута особисто провів невеличку екскурсію для офіцерів генштабу та співробітників Укрзалізниці. Гості центру побували в Музеї бойової слави, навчальних класах, спортивному комплексі, гуртожитку для контрактників і казармах для курсантів. Вони на власні очі побачили як проходять заняття з підготовки водолазів у спеціалізованих басейнах, а у навчальному містечку №2 – як відшліфовуються практичні навики курсантів за різними спеціальностями.

Під час навчань військовослужбовці Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури шліфували свою майстерність з організації бойових дій, управління військами та їх всебічного забезпечення.

У ході заходу військовослужбовці нейтралізовували вибухові пристрої, ліквідовували наслідки аварії на залізничній колії, відбивали напад озброєної групи терористів на охорону залізничного мосту через річку Десна. Внаслідок цього з рейок зійшов потяг, є “загиблі” та “поранені”, також надійшло повідомлення про мінування залізничної колії. Військові залізничники виявили себе вправними рятівниками, роззброїли нападників, допомогли “пораненим”, а сапери розмінували залізницю.

Загалом у 8-му навчальному центрі терміном від двох до п’яти місяців готуються декілька сотень курсантів за 20 спеціальностями, 15 з яких є ліцензованими. Це молодші командири, водії, машиністи бульдозерів, екскаваторів, автокранів, радіотелеграфісти, сапери, понтонери, а також гордість навчального центру – водолази.

– Таких спеціалістів готують тільки у нас, – говорить Степан Гута, – і в середньому за рік ми випускаємо до 20 водолазів з повною програмою підготовки.

До речі, підготовка водолаза триває п’ять місяців, впродовж яких він 100 годин тренується під водою у двох басейнах глибиною п’ять та десять метрів як у важкому так і в легкому спорядженні. Щоб стати водолазом потрібно мати міцне здоров’я, високі вольові якості, бути врівноваженим і психологічно стійким.

Вага важкого спорядження складає 90 кілограм, але на глибині вона практично не відчувається і не сковує рухів. Одноразове занурення у важкому спорядженні може тривати не більше години. Курсанти навчаються виконувати різноманітні підводно-технічні роботи, зокрема, будівництво підводних споруд, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання під водою, ремонт мостів та багато іншого.

Навчально-матеріальна база навчального центру складається з 57 спеціально обладнаних класів, навчального полігону для відпрацювання практичних навичок та понтонно-мостової бази “Десна”.

А для оптимальної службової діяльності на базі військового центру функціонує гуртожиток для контрактників, в якому мешкають як холостяки, так сімейні військовослужбовці. Умови для проживання тут комфортні. У кімнатах є холодильники, телевізори, мікрохвильові печі. Перший такий гуртожиток обладнали п’ять років тому. Окрім того, у восьмому навчальному центрі нещодавно завершилося переобладнання під житловий будинок на понад 50 квартир колишньої казарми.

За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби, генерал-лейтенанта Миколи Малькова, військові мають бути готовими до війни та вміти захистити свою державу та громадян, тож саме з цією метою щоосені проходять подібні навчання.

Олександр Парій

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини