Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:39:10

Прокурор добився в суді рішення на користь пенсіонерки, яка необачно замовила пластикові вікна

19.07.2013   14:08Агенцiя

Пенсіонерка з Чернігова, піддавшись рекламі та шарму продавців, більш ніж півроку тому замовила пластикові вікна.

Семи з лишнім тисяч гривень, необхідних для такої покупки, в неї не було, тому вона погодилась на люб’язно запропонований у місці замовлення вікон банківський кредит.

Повернувшись додому і перечитавши папери, жінка зрозуміла, що пристала на пропозицію, яка для неї важка й непотрібна. Від тих пір вона намагається розірвати підписані угоди. Тим часом банк, який вже перерахував кошти на рахунок підприємця, що мав виготовляти і встановлювати вікна, вимагає від клієнтки сплати щомісячних внесків для погашення кредиту та відсотків. Разом з тим, вікон підприємець так і не встановив.

Спочатку пенсіонерка писала підприємцю і банку листи, потім позивалася до суду проти банку - все безрезультатно. Вважаючи свої права порушеними, вона звернулась зі скаргою до прокуратури.

Ситуацію коментує прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах Вікторія Лавриненко:

- З правової точки зору, ця жінка мала підстави для претензій не до банку, а до підрядника. За договором, він повинен був виконати роботи протягом 30 днів. Частиною 2 статті 849 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків. А цей підприємець, одержавши оплату, і не виконав робіт, і не повернув грошей. Виходом для замовниці було звернення за відповідним рішенням до суду.

У даному випадку громадянка через похилий вік і юридичну необізнаність належить до осіб, які мають право на те, щоб у суді їх порушені або оспорювані права захищав не адвокат, а прокурор. Право на такий вид захисту мають усі, хто не може здійснити в суді свої процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.

Цивільний позов про розірвання договору та повернення сплачених коштів, підтриманий прокурором, у суді було днями задоволено. Разом з тим, навіть погасивши основну суму кредиту, пенсіонерці доведеться самостійно розраховуватися з банком по відсотках.

- Тому хочеться порадити всім, - додала прокурор, – будьте уважними і обережними при укладенні будь-яких договорів. Не підписуйте їх зопалу. Краще відкладіть остаточне рішення і обміркуйте в спокійній обстановці всі “за” і “проти”.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини