"Сільський карнава" - яскрава візитівка Коропського краю
Давня традиція проводити Свято-Миколаївський ярмарок у Коропі відновилася в 2001 році. Це яскраве карнавальне дійство щороку приваблює тисячі гостей з різних регіонів України. Свято вже стало візитівкою не лише Коропщини, а й Сіверщини.

Але чому Миколаївський ярмарок проходить у липні? За легендою, свято пов’язане з чудотворною іконою Святителя Миколая з Пустинно-Рихлівського монастиря, яка в 1848 році нібито зупинила епідемію холери.
Тому зазвичай ярмарок починається з хресної ходи й молебню. Цього року на свято завітали поважні гості: діючі й колишні народні депутати, голова правління товариства «Чернігівське земляцтво в Києві» Віктор Ткаченко, почесні громадяни Коропського краю й селища (серед них - народний художник України В.Ковтун), представники місцевої влади з Буковини. Одне слово, приємних несподіванок і сюрпризів було чимало.
Після урочистої частини розпочався парад, в якому взяли участь 16 старостинських округів та одна сільська рада, – саме цей момент ярмарку, напевно, приваблює найбільше гостей. Впродовж години центральною площею Коропа в образах історичних та казкових героїв крокували представники громад – діти, молодь і літні люди, відбувалися міні-вистави та музичні номери. Не обійшлося без традиційних персонажів: гетьмана Ігнатовича та баби Калачихи. А далі гості побачили справжнього «султана» зі своїм гаремом, жителів підводного царства на чолі з самим Водяником, веселих кухарів і бджолину родину. Кожна громада намагалася виділитися яскравими костюмами й креативним задумом. «Вишенькою та тортику» став білий лімузин, у якому виїхали представники Атюші.
Як і було заплановано, далі відбувся фестиваль рибної юшки (за словами Віктора Журавля, кожна з місцевих господинь знає не менше 100 рецептів приготування рибних страв!) та свято козацького кулешу. Гостинні курені пригощали гостей різними смаколиками та дивували традиціями, барвистими рушниками, колоритними фотозонами. Дивовижні аромати кружляли у повітрі, і всі бажаючі могли скуштувати вареники зі шкварками, м'ясні рулети, домашню ковбаску та кров’янку, деруни та солодкі млинці. Не відмовлялися й продегустувати «Хріновуху», «Медовуху», «Калганівку», вишневі, чорничні та малинові настоянки та інші напої.
Серед інших родзинок свята: фестиваль фарб, фаер-шоу та змагання силачів. Порадували присутніх своїми виступами переможець конкурсу «Голос країни» Іван Ганзера, місцевий фольклорний ансамбль з села Курінь і київський вокально-хореографічний ансамбль «Україночка». А на Алеї майстрів у цей час можна було придбати дивовижні прикраси, вишиванки та рушники, корисні побутові речі та вироби, колоритні сувеніри, картини місцевих художників. Серед учасників ярмарку були підприємці чи не з усіх куточків України.
Коропський Свято-Миколаївський ярмарок – це дійсно місце зустрічі родичів, кумів, друзів, однокласників. Тут можна і поспілкуватися, і розважитися. Щороку свято відвідують 10-15 тисяч гостей. Але головна мета свята, за словами Віктора Журавля, – популяризація рідної Коропщини та народної культури. Саме на таких заходах об’єднуються представники різних поколінь, гуртуються громади, зберігаються і відтворюються українські традиції», - зазначив голова Коропської ОТГ під час спілкування з журналістами. - Хто хоч раз побував у нас на ярмарку, обов’язково захоче приїхати знову, привезти рідних, друзів. Тому запрошую всіх, у нас є, чим вас здивувати!»
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.