Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 травня, 06:00:01

24 лютого у Бельгії відбулася перша з відомих лотерей

24.02.2017   07:34Агенцiя

Лотерея з давніх часів застосовувалася державами для збору коштів на різні цілі.

На думку істориків і лінгвістів, слово «лотерея» походить від франкського «hlot», що значить «жереб». Потім воно скоротилося і перетворилося на англійське «lot», що значить «частка».

Спеціальні кістки для кидання жереба знаходили ще в древнеассірійскіх і давньоєгипетських похованнях. У Європі офіційна історія лотерей почалася з розіграшу, який влаштувала в Брюгге (Бельгія) вдова художника Яна Ван Ейка 24 лютого 1466, в 25-ту річницю смерті чоловіка. Спробувати щастя отримати грошовий приз міг кожен, що купив квиток. Збір був призначений для міських будинків.

Між 1520 і 1532 роками король Франції Франциск I дозволив проведення в декількох містах лотерей з метою отримання особистих і суспільних доходів.

Першою відомою широкомасштабної лотереєю, де виграш виплачувався грошима, вважається так звана «De Lotto de Firenze», яка проводилася у Флоренції в 1530 році. Успіх її був такий великий, що ця практика швидко поширилася на інші міста Італії.

Після об'єднання Італії перша національна лотерея була організована в 1863 році, при цьому проводилися регулярні (раз на тиждень) розіграші. Метою лотереї був збір грошей для держави.

Практично одночасно з появою лотерей почалися і зловживання, а самі розіграші нерідко були звичайним шахрайством.

Але, звичайно, у проведенні лотерей були і позитивні моменти. Доходи від них нерідко йшли на благо держави. У Британії на гроші від пристрою лотерей були частково або повністю профінансовані такі проекти, як будівництво Британського музею та ремонт мостів.

В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через Камберлендское гірський район. А в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр.

Проведення лотерей в різних країнах і в різний час то заборонялося, то дозволялося. Так, у США в 1890 році президент Гаррісон спільно з конгресом засудив лотереї як «шахрайські й аморальні». Однак, як тільки у якоїсь держави виникала потреба в терміновому поповненні скарбниці, лотереї знову дозволялися.

У російській мові слово «лотерея» з'явилося на початку 18 століття. Слідом за словом прийшла в Росію і сама лотерея. Почавши з царського двору, вона поширювалася усе ширше й ширше.

Лотереї влаштовувалися різними приватними комітетами, товариствами, піклування, притулками. У 1891 році була проведена державна благодійна лотерея на користь нужденного населення в місцевостях, які постраждали від неврожаю. У 1914 році відбулася аналогічна лотерея на користь поранених і хворих воїнів.

Останні новини Чернігівщини

Рік «єВідновлення» на Чернігівщині: понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій 16:34

Починати відбудову потрібно, не чекаючи закінчення війни. Такого принципу Україна дотримується від самого початку повномасштабного вторгнення росії. Рік тому Міністерство інфраструктури України запровадило програму "єВідновлення", мета якої допомогти українцям, чиє житло понівечили або зруйнували росіяни.

Горизонтальні контакти та медичне партнерство: Чернігівщина на другому Міжнародному саміті міст і регіонів 16:32

Делегація з Чернігівської області, яку очолив перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем, взяла участь у другому Міжнародному саміті міст і регіонів. Захід відбувся у Києві на базі Конгресу регіональних і місцевих влад при Президентові України 9 травня – у День Європи.

На що скаржаться пацієнти у Чернігівській області. Як подати скаргу до НСЗУ: алгоритм дій 13:44

Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на лікарні Чернігівської області – 20.

 Росіяни вдарили

Росіяни вдарили "Іскандером" по території Прилуцької громади 13:40

Росіяни 9 травня вдарили ракетою "Іскандер-М" по території Прилуцької громади на Чернігівщині.

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів 13:32

По новому рахуватимуть вислугу років особам, звільненим з військової служби, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Кого стосуватимуться зміни — у розʼясненні юристів Українського ветеранського фонду

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини