В’ячеслав Чаус: З обласного бюджету на ЗСУ буде направлено 40-45 млн гривень та вільні залишки минулого року. Місцеві бюджети більш гнучкі
Про це зазначив начальник Чернігівської ОВА, відповідаючи на одне із запитань під час брифінгу за результатами роботи адміністрації за минулий рік. Більша частина спілкування зі ЗМІ стосувалася безпекових питань.

«По всіх напрямках оборони та безпеки ми значно підсилилися, якщо порівнювати з 2022 роком. Звісно, деталізувати не можу. З того, що публічно: ОВА спільно з органами місцевого самоврядування придбала та укомплектувала 46 авто для додаткових мобільних вогневих груп. Сумарно за минулий рік місцеві бюджети на потреби ЗСУ та оборони направили 541 млн, а от вилучене військове ПДФО склало 925 млн гривень. В цьому році очікується на рівні 3,7 млрд гривень», – зауважив В’ячеслав Чаус. – «Звісно, громади допомагають укріплювати оборону не лише свого регіону. ТГ допомагають, до прикладу, 1-ій окремій танковій, яка виконує завдання за межами Чернігівщини, але постійне її місце дислокації тут».
Інше болюче питання – відновлення. Більшість руйнувань – житло.
Наразі в області реалізовується програма «єВідновлення». Компенсацію за пошкоджене майно нараховано вже по 1405 заявам на суму 139,4 млн гривень, а також сформовано 87 сертифікатів за зруйноване житло.
«Вважаю, що працювати тут треба краще. У роботі ще більше 700 заяв. Просідає Чернігів, Киселівська громада. У Ніжинській ТГ усі 18 поданих заяв протерміновані. ОВА допомагає, де є потреба, втім, основна робота – таки за органами місцевого самоврядування», – наголосив Чаус.
Про взаємодію з громадами говорили і в контексті міжнародної співпраці та внутрішньорегіональних взаємин.
«Область співпрацює з 360 організаціями-партнерами, з них більше 200 – міжнародні. Підтримка кожного важлива. Однак все ж відзначу Латвію та Францію, які стабільно та своєчасно допомагають закривати різні питання. Тішить, що регіональна співпраця знаходить відображення і в налагоджені горизонтальних зв’язків. Громади знаходять собі міста чи громади-побратими. І це знову ж таки про проактивність і пасивність деяких громад», – резюмував начальник ОВА.
Також, на думку В’ячеслава Чауса, ефективною платформою для комунікації між громадами та донорами є нещодавно створений Регіональний офіс міжнародного співробітництва, а майданчиком для діалогу ОВА з ТГ – Рада громад області.
Прозвучало питання і щодо законопроєкту про спеціальну економічну зону для Чернігівщини.
«На жаль, він поки на полиці. Однак, я не полишаю спроб пролобіювати привілей для області. Про це говорив і на останньому Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Нам потрібен поліський коефіцієнт, щось на кшталт гірського коефіцієнту. Не може регіон зі значною кількістю громад, де середня щільність населення 6-7 осіб на квадратний кілометр, працювати на рівні з областями, де 70 осіб», – роз’яснює очільник ОВА.
Також В’ячеслав Чаус зауважив про діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність», до якої входять як представники ОВА, так і правоохоронці та інші контролюючі органи.
«Ця робоча група – один з інструментів контролю освоєння коштів. Зараз, як ніколи, важливо використовувати гроші раціонально. Головне – якість робіт, а не встигнути вкинути все, що дали, абикуди, аби тільки гроші не піднялися у держбюджет. Цим керуємося і в процесі використання залучених коштів на відновлення. А цьогоріч з різних фондів та за різними програми нам вдалося залучити 1,5 млрд гривень».
Також мова йшла про розмінування, підготовку укриттів у закладах освіти, реалізацію різних державних програм, зокрема з безбар’єрності та ментального здоров’я.
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.