Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 13:33:38

Чернігівщина: Обіцянки і справи – два фантоми одного сподівання

10.12.2012   09:32Агенцiя

Одного разу, у “Великій книзі афоризмів” мені до ока припала фраза: “Зроби, якщо не можеш пообіцяти!”. Гарний вислів. Головне, щоб усе відбувалося не навпаки. А що спонукало мне пригадати ці слова, так це чергове зібрання експертів, політиків, журналістів та представників громадськості, яке нещодавно відбулося у чернігівському прес-клубі “Чиста політика”. Зрозуміло, що тема останніх виборів не вщухатиме ще певний час, тому й досі ми намагаємося визначити, в яких же моментах громади отримали “бонус на майбутнє”, а в яких знову “програли битву за найкращі часи”.

В ході зазначеного зібрання Чернігівська громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” (а саме її голова Павло Пущенко) презентувала присутнім інформаційну збірку “Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання”.

До неї увійшли узагальнені дані про особливості передвиборчої кампанії в області: офіційні результати виборів по кожному з 6-ти округів; біографії переможців-мажоритарників; результати соціологічних досліджень щодо проблем, які хвилювали людей напередодні виборів; передвиборчі програми (обіцянки), які давалися місцевими мажоритарниками (тепер вже депутатами нового парламенту), які перемогли в округах. До речі, матеріали для видання збирали з усіх відкритих і доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок, офіційних (в тому числі розширених) програм тощо. За словами пана Пущенка, головна мета збірки – зафіксувати передвиборчі обіцянки учасників перегонів.

“Громадськість має контролювати роботу депутатів та питати, що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки роботи будь-якого політика”, – зазначив він. Як повідомив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки, дехто спирався на благодійність та матеріальну допомогу людям сьогодні, аніж на програми розвитку регіону і плани на майбутнє. Були й ті, хто майстерно жонглював гаслами і лозунгами або підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Отже, кожен боровся як міг, вмів і планував. А книжечка стала, такою-собі, пам’яткою як для переможців, так і для громади. Тільки от, в решті решт, хто отримає більшу користь від неї – видавник, депутат, “Ініціатива” чи виборець – покаже час.

На останок, ЧОЦ “Ініціатива” наголосила, що видання даної збірки стало завершальнім етапом проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”. Також, організація планує створити на сайті “Події і коментарі” (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ, присвячений вище запропонованій темі, де в профілі кожного депутата з Чернігівщини будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на певний час. “Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика”, – наголосив керманич “Ініціативи”.

Наразі, ще один “розбір виборчих польотів” пройшов нормально: проект успішно презентовано, інформацію отримано, збірки роздано. І це, певно, не останнє зібрання на тему осінньої “кампанії 2012”. Але, залишилося два “на жаль”: обіцянок, на жаль, забагато, а от збірок, на жаль, замало. Як би ж останніх було більше і їх отримала більшість виборців в усіх округах регіону, то це б могло стати на кшталт щоденника для нотаток. Тоді б, може, і говорили б про це частіше, і контроль відбувався своєчасно. Але… І знову таки – на жаль, що взагалі обіцянки (здебільшого і в звичайному житті також) роздаються дуже часто і надто легко, адже із самого початку йде розрахунок на погану пам’ять того, кому вони адресовані.

І все ж таки добре, що хоча б невелику частину населення проблема фантому обіцянок і справ не залишає в спокої. Головне, щоб не виявилося на фініші, як у вислові одного французького комедіографа: “Обіцяй тільки неможливе, і у тебе не буде підстав собі в чомусь дорікати”.


Юлія Найда

http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2012&AMonth=12&ADay=6&ArticleID=16727

Останні новини Чернігівщини

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг 11:28

Від початку 2019 року землевпорядники Чернігівської області надали населенню 838 тис. адміністративних послуг. З цієї кількості 796,3 тис. послуг надано на безоплатній основі.

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік 11:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада підтримав проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік.

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО 10:59

Сезон активних дорожніх робіт уже закінчився. Всі заплановані проєкти практично реалізовані, далі — роботи виключно в режимі аварійної ліквідації. Куди спрямували кошти — поінформував на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління капітального будівництва ОДА Андрій Тишина.

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини