Чернігівщина: Обіцянки і справи – два фантоми одного сподівання
Одного разу, у “Великій книзі афоризмів” мені до ока припала фраза: “Зроби, якщо не можеш пообіцяти!”. Гарний вислів. Головне, щоб усе відбувалося не навпаки. А що спонукало мне пригадати ці слова, так це чергове зібрання експертів, політиків, журналістів та представників громадськості, яке нещодавно відбулося у чернігівському прес-клубі “Чиста політика”. Зрозуміло, що тема останніх виборів не вщухатиме ще певний час, тому й досі ми намагаємося визначити, в яких же моментах громади отримали “бонус на майбутнє”, а в яких знову “програли битву за найкращі часи”.

В ході зазначеного зібрання Чернігівська громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” (а саме її голова Павло Пущенко) презентувала присутнім інформаційну збірку “Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання”.
До неї увійшли узагальнені дані про особливості передвиборчої кампанії в області: офіційні результати виборів по кожному з 6-ти округів; біографії переможців-мажоритарників; результати соціологічних досліджень щодо проблем, які хвилювали людей напередодні виборів; передвиборчі програми (обіцянки), які давалися місцевими мажоритарниками (тепер вже депутатами нового парламенту), які перемогли в округах. До речі, матеріали для видання збирали з усіх відкритих і доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок, офіційних (в тому числі розширених) програм тощо. За словами пана Пущенка, головна мета збірки – зафіксувати передвиборчі обіцянки учасників перегонів.
“Громадськість має контролювати роботу депутатів та питати, що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки роботи будь-якого політика”, – зазначив він. Як повідомив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки, дехто спирався на благодійність та матеріальну допомогу людям сьогодні, аніж на програми розвитку регіону і плани на майбутнє. Були й ті, хто майстерно жонглював гаслами і лозунгами або підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Отже, кожен боровся як міг, вмів і планував. А книжечка стала, такою-собі, пам’яткою як для переможців, так і для громади. Тільки от, в решті решт, хто отримає більшу користь від неї – видавник, депутат, “Ініціатива” чи виборець – покаже час.
На останок, ЧОЦ “Ініціатива” наголосила, що видання даної збірки стало завершальнім етапом проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”. Також, організація планує створити на сайті “Події і коментарі” (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ, присвячений вище запропонованій темі, де в профілі кожного депутата з Чернігівщини будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на певний час. “Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика”, – наголосив керманич “Ініціативи”.
Наразі, ще один “розбір виборчих польотів” пройшов нормально: проект успішно презентовано, інформацію отримано, збірки роздано. І це, певно, не останнє зібрання на тему осінньої “кампанії 2012”. Але, залишилося два “на жаль”: обіцянок, на жаль, забагато, а от збірок, на жаль, замало. Як би ж останніх було більше і їх отримала більшість виборців в усіх округах регіону, то це б могло стати на кшталт щоденника для нотаток. Тоді б, може, і говорили б про це частіше, і контроль відбувався своєчасно. Але… І знову таки – на жаль, що взагалі обіцянки (здебільшого і в звичайному житті також) роздаються дуже часто і надто легко, адже із самого початку йде розрахунок на погану пам’ять того, кому вони адресовані.
І все ж таки добре, що хоча б невелику частину населення проблема фантому обіцянок і справ не залишає в спокої. Головне, щоб не виявилося на фініші, як у вислові одного французького комедіографа: “Обіцяй тільки неможливе, і у тебе не буде підстав собі в чомусь дорікати”.
Юлія Найда
http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2012&AMonth=12&ADay=6&ArticleID=16727
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.