Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 11:19:00

Чернігівщина: Обіцянки і справи – два фантоми одного сподівання

10.12.2012   09:32Агенцiя

Одного разу, у “Великій книзі афоризмів” мені до ока припала фраза: “Зроби, якщо не можеш пообіцяти!”. Гарний вислів. Головне, щоб усе відбувалося не навпаки. А що спонукало мне пригадати ці слова, так це чергове зібрання експертів, політиків, журналістів та представників громадськості, яке нещодавно відбулося у чернігівському прес-клубі “Чиста політика”. Зрозуміло, що тема останніх виборів не вщухатиме ще певний час, тому й досі ми намагаємося визначити, в яких же моментах громади отримали “бонус на майбутнє”, а в яких знову “програли битву за найкращі часи”.

В ході зазначеного зібрання Чернігівська громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” (а саме її голова Павло Пущенко) презентувала присутнім інформаційну збірку “Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання”.

До неї увійшли узагальнені дані про особливості передвиборчої кампанії в області: офіційні результати виборів по кожному з 6-ти округів; біографії переможців-мажоритарників; результати соціологічних досліджень щодо проблем, які хвилювали людей напередодні виборів; передвиборчі програми (обіцянки), які давалися місцевими мажоритарниками (тепер вже депутатами нового парламенту), які перемогли в округах. До речі, матеріали для видання збирали з усіх відкритих і доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок, офіційних (в тому числі розширених) програм тощо. За словами пана Пущенка, головна мета збірки – зафіксувати передвиборчі обіцянки учасників перегонів.

“Громадськість має контролювати роботу депутатів та питати, що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки роботи будь-якого політика”, – зазначив він. Як повідомив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки, дехто спирався на благодійність та матеріальну допомогу людям сьогодні, аніж на програми розвитку регіону і плани на майбутнє. Були й ті, хто майстерно жонглював гаслами і лозунгами або підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Отже, кожен боровся як міг, вмів і планував. А книжечка стала, такою-собі, пам’яткою як для переможців, так і для громади. Тільки от, в решті решт, хто отримає більшу користь від неї – видавник, депутат, “Ініціатива” чи виборець – покаже час.

На останок, ЧОЦ “Ініціатива” наголосила, що видання даної збірки стало завершальнім етапом проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”. Також, організація планує створити на сайті “Події і коментарі” (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ, присвячений вище запропонованій темі, де в профілі кожного депутата з Чернігівщини будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на певний час. “Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика”, – наголосив керманич “Ініціативи”.

Наразі, ще один “розбір виборчих польотів” пройшов нормально: проект успішно презентовано, інформацію отримано, збірки роздано. І це, певно, не останнє зібрання на тему осінньої “кампанії 2012”. Але, залишилося два “на жаль”: обіцянок, на жаль, забагато, а от збірок, на жаль, замало. Як би ж останніх було більше і їх отримала більшість виборців в усіх округах регіону, то це б могло стати на кшталт щоденника для нотаток. Тоді б, може, і говорили б про це частіше, і контроль відбувався своєчасно. Але… І знову таки – на жаль, що взагалі обіцянки (здебільшого і в звичайному житті також) роздаються дуже часто і надто легко, адже із самого початку йде розрахунок на погану пам’ять того, кому вони адресовані.

І все ж таки добре, що хоча б невелику частину населення проблема фантому обіцянок і справ не залишає в спокої. Головне, щоб не виявилося на фініші, як у вислові одного французького комедіографа: “Обіцяй тільки неможливе, і у тебе не буде підстав собі в чомусь дорікати”.


Юлія Найда

http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2012&AMonth=12&ADay=6&ArticleID=16727

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 10:53

Упродовж минулого тижня з 17 по 24 лютого щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 195 чоловік особового складу, 61 одиниця основної та спеціальної техніки.

Ніжинка Катерина Павленко представлятиме Україну на Євробаченні 2020

Ніжинка Катерина Павленко представлятиме Україну на Євробаченні 2020 10:28

У суботу, 22 лютого, відбувся фінал національного відбору на Євробачення 2020 року, в ході якого визначилося, хто представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі в Роттердамі.

Чернігів закупає спецтехніку і поширить сучасну систему збору сміття на більшу територію міста

Чернігів закупає спецтехніку і поширить сучасну систему збору сміття на більшу територію міста 09:53

Незабаром транспортний парк комунальних підприємств «АТП-2528» та «Міськсвітло» поповниться новою спецтехнікою. На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 20 лютого погодили збільшення розміру статутних капіталів цих комунальних підприємств на суму, яку й буде спрямовано на придбання необхідних машин.

У Чернігівській ОДА напрацювали план дій для подальшого розвитку Остерської лікарні

У Чернігівській ОДА напрацювали план дій для подальшого розвитку Остерської лікарні 09:46

Під час робочої поїздки на Чернігівщину 20 лютого до Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука звернулись жителі Остра Козелецького району. Їх хвилює питання роботи міської лікарні та забезпечення якісними медичними послугами.