Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:01:08

Валерій Залужний: "Вони ще раз підуть на Північ. Можливо, з білорусі"

16.12.2022   22:00Агенцiя

Головнокомандувач української армії генерал Валерій Залужний розповів провідному європейському виданню «The Economist» коли очікує можливого другого наступу росіян. 

За його словами, попри усі негаразди та критично погане забезпечення, російська мобілізація все ж таки спрацювала. А отже, навіть ненавчені і в дірявих бушлатах російські солдати являють собою певну небезпеку для українського війська, коментує британському виданню Валерій Залужний. 

- Це неправда, що їхні проблеми настільки серйозні, що ці люди не будуть боротися. Вони будуть. Велить їм цар воювати, і вони воюють. Я вивчав історію двох чеченських воєн – це було те саме. Можливо, вони не настільки добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв 1,2-1,5 млн осіб... Росіяни готують близько 200 тис нових солдатів. Я не сумніваюся, що вони спробують ще раз взяти Київ.

На думку Валерія Залужного, одне з головних стратегічних завдань нині – підготуватися до нової хвилі війни, яка може статися в лютому. Вміти вести війну свіжими силами і резервами. Головна ж складність в тому, що українські війська всі зараз в боях, вони стікають кров'ю. Хоча людей вистачає. Бракує іншого - важкого озброєння, техніки для наступу.

- Вони стікають кров'ю і тримаються разом виключно завдяки мужності, героїзму та вмінню своїх командирів тримати ситуацію під контролем.

Друге, дуже важливе для нас стратегічне завдання — створити резерви і підготуватися до війни, яка може відбутися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому — наприкінці січня. Може початися не на Донбасі, а в напрямку Києва, з білорусі, не виключаю і південного напрямку.

Тож, переконаний Головнокомандувач, треба бути готовими до всього.

А в світлі останніх новин про зосередження деякої білоруської техніки та солдат поблизу українського та литовського кордонів - сценарій потенційного наступу на Північ виглядає не таким вже й неймовірним.

"Для декого чомусь стало одкровенням інтерв’ю Головнокомандувача Збройних сил України Залужного виданню The Economist про можливий повторний наступ окупантів з Білорусі. Насправді ж стратегічний задум агресора не змінився з лютого: він, як і раніше, прагне захопити всю територію України. Може змінюватись лише тактика дій та найбільш ймовірні напрями для ударів.

Найкращий запобіжник від можливого російського наступу – наша готовність до нього. Саме на це направлені дії керівництва держави, над цим кожного дня працюємо й ми. І якщо ворог знову сунеться на Чернігівщину – наш опір буде ще потужнішим, ніж минулою весною. А ліси та поля прикордоння Чернігівщини стануть для десятків тисяч орків їх останнім враженням у житті", - прокоментував голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

Час Чернігівський

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.