Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 08:59:17

В’ячеслав Чаус: У воєнний час Рада громад підтвердила свою ефективність

07.07.2022   21:37Агенцiя

Про механізми взаємодії органів місцевої та регіональної влади у воєнний час голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус розповів вчора на тематичному круглому столі Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Офісу Ради Європи в Україні.

Такі зібрання — ще один важливий крок до налагодження діалогу між муніципалітетами з різних країн.

До заходу долучилися представники Офісу Президента, урядовці, народні депутати, представники регіональної влади та місцевого самоврядування з різних областей України.

Кожен ділився своїм баченням та вже здобутим досвідом взаємодії різних гілок влади під час воєнного часу.  

 «Працювати з громадами, як єдиний організм — таку мету ставив собі ще в мирні часі. З початком військової агресії на Чернігівщині стратегія єдності стала колом порятунку для багатьох населених пунктів області: Рада громад закріпилася у визначенні «дієвий майданчик комунікації», — зазначив у своєму виступі В’ячеслав Чаус.

Він зауважив, що конструктивна взаємодія із центральною владою – з Офісом Президента, Кабміном, окремими міністерствами та нардепами – інколи за лічені хвилини допомагала вирішити як військові питання, так і задовольнити потреби цивільного населення. Однак, не всі органи місцевого самоврядування могли впоратися самотужки: інколи ОВА мусила перебирати на себе завдання, бо їх вирішення було нагальним.

Важливою є взаємодія всіх гілок влади і в питанні відновлення області. 

«Знаючи достовірну інформацію від ОВА, Кабмін швидко виділив кошти для відновлення шкіл, садочків, електромереж та водогонів, житлових будинків. Ремонти тривають, — акцентував В’ячеслав Чаус. — Натомість не всі органи місцевого самоврядування поспішають включатися в процес: в Чернігові тільки планують виділення коштів на мінімальне упорядкування об’єктів укриття. Це ж стосується ремонтів житла та бюджетних установ».

Наразі, на думку голови Чернігівської ОВА, кожен має змогу виконувати свої прямі обов’язки, однак не без взаємодії.

Думку В’ячеслава Чауса розділяє і заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко: «Дії центральної влади та органів місцевого самоврядування мають бути узгодженими та скоординованими. Це критично необхідно для досягнення нашої спільної мети – перемоги над ворогом та відбудови України».

Кирило Тимошенко зазначив, що від початку війни центральна влада та органи місцевого самоврядування підтримують регулярний діалог, розв’язують нагальні питання та спільно планують заходи з відновлення країни.

Для цього під головуванням Президента Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави регулярно відбуваються засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, проводяться селекторні наради з очільниками областей і місцевих громад, що дає змогу ухвалювати скоординовані рішення, яких потребує суспільство. Для напрацювання спільних рішень також відбувається активна співпраця з Асоціацією міст України.

Довідка. Круглий стіл організовано в межах проекту «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні», який реалізує Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи як частину Пріоритетних змін до Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки. Проект спрямований на відбудову спроможності органів місцевого самоврядування та їхніх національних асоціацій для розв’язання безпрецедентних гуманітарних, соціальних, економічних та екологічних проблем, з якими вони стикаються внаслідок війни, на відновлення демократії та стійкості на місцевому рівні, а також на відбудову в Україні у післявоєнний період.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.