В’ячеслав Чаус: У воєнний час Рада громад підтвердила свою ефективність
Про механізми взаємодії органів місцевої та регіональної влади у воєнний час голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус розповів вчора на тематичному круглому столі Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Офісу Ради Європи в Україні.

Такі зібрання — ще один важливий крок до налагодження діалогу між муніципалітетами з різних країн.
До заходу долучилися представники Офісу Президента, урядовці, народні депутати, представники регіональної влади та місцевого самоврядування з різних областей України.
Кожен ділився своїм баченням та вже здобутим досвідом взаємодії різних гілок влади під час воєнного часу.
«Працювати з громадами, як єдиний організм — таку мету ставив собі ще в мирні часі. З початком військової агресії на Чернігівщині стратегія єдності стала колом порятунку для багатьох населених пунктів області: Рада громад закріпилася у визначенні «дієвий майданчик комунікації», — зазначив у своєму виступі В’ячеслав Чаус.
Він зауважив, що конструктивна взаємодія із центральною владою – з Офісом Президента, Кабміном, окремими міністерствами та нардепами – інколи за лічені хвилини допомагала вирішити як військові питання, так і задовольнити потреби цивільного населення. Однак, не всі органи місцевого самоврядування могли впоратися самотужки: інколи ОВА мусила перебирати на себе завдання, бо їх вирішення було нагальним.
Важливою є взаємодія всіх гілок влади і в питанні відновлення області.
«Знаючи достовірну інформацію від ОВА, Кабмін швидко виділив кошти для відновлення шкіл, садочків, електромереж та водогонів, житлових будинків. Ремонти тривають, — акцентував В’ячеслав Чаус. — Натомість не всі органи місцевого самоврядування поспішають включатися в процес: в Чернігові тільки планують виділення коштів на мінімальне упорядкування об’єктів укриття. Це ж стосується ремонтів житла та бюджетних установ».
Наразі, на думку голови Чернігівської ОВА, кожен має змогу виконувати свої прямі обов’язки, однак не без взаємодії.
Думку В’ячеслава Чауса розділяє і заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко: «Дії центральної влади та органів місцевого самоврядування мають бути узгодженими та скоординованими. Це критично необхідно для досягнення нашої спільної мети – перемоги над ворогом та відбудови України».
Кирило Тимошенко зазначив, що від початку війни центральна влада та органи місцевого самоврядування підтримують регулярний діалог, розв’язують нагальні питання та спільно планують заходи з відновлення країни.
Для цього під головуванням Президента Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави регулярно відбуваються засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, проводяться селекторні наради з очільниками областей і місцевих громад, що дає змогу ухвалювати скоординовані рішення, яких потребує суспільство. Для напрацювання спільних рішень також відбувається активна співпраця з Асоціацією міст України.
Довідка. Круглий стіл організовано в межах проекту «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні», який реалізує Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи як частину Пріоритетних змін до Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки. Проект спрямований на відбудову спроможності органів місцевого самоврядування та їхніх національних асоціацій для розв’язання безпрецедентних гуманітарних, соціальних, економічних та екологічних проблем, з якими вони стикаються внаслідок війни, на відновлення демократії та стійкості на місцевому рівні, а також на відбудову в Україні у післявоєнний період.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.