Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:06:53

Чи існує вірогідність повторного нападу на Чернігівщину і що може планувати Білорусь, - військові експерти

13.06.2022   22:48Агенцiя

Як відомо, чотири північні області України межують з республікою Білорусь, яку в перші тижні війни Путін використовував для підготовки облоги столиці. Це Волинська, Рівненська, Житомирська та Київська області.

У Чернігівської області є спільні кордони і з Білоруссю, і з Росією. У Сумської – тільки з Росією. Військові аналітики припускають кілька варіантів розвитку подій на півночі.

Перший. Washington Post з посиланням на високопоставленого анонімного американського чиновника повідомляє про те, що російські окупанти зможуть захопити весь Донбас протягом кількох тижнів. У свою чергу це може підштовхнути білоруського диктатора Лукашенка до прямої агресії проти України з півночі.

В той же час, як відомо – з самого початку західна і американська розвідка вважала, що росіяни захоплять Україну протягом кількох днів.

Другий. Російська армія зі своєї території заходить в Чернігівську та Сумську області.

Третій сценарій – російська армія знову нападає на північні регіони з території Білорусі. Третій варіант – Путін змушує Лукашенка вступити у війну і ввести білоруські збройні сили в наші прикордонні області. Наприклад, на напрямок Луцьк-Львів, щоб ускладнити постачання західного озброєння.

Сірим кольором - місця заходу російських військ у лютому-березні

"На півночі поки не проглядаються особливі ризики наступу чи білоруських, чи російських військ на територію України в найближчі тижні. Не зафіксовано створення ударних угруповань, навіть на тактичному рівні", – говорить Костянтин Машовець, координатор групи "Інформаційний спротив".

За даними Міноборони, сім батальйонів зі складу білоруських збройних сил – це близько 3 тисяч осіб – як і раніше знаходяться в Брестській і Гомельській областях поблизу кордону для охорони цієї ділянки.

"Безумовно, це є більше демонстративними діями, адже жодної загрози з боку України там нема. Зараз на полігонах у Брестській, Гродненській, Мінській, Могильовській і Вітебській областях – загалом на десяти полігонах – триває перевірка боєготовності збройних сил республіки Білорусь, що продовжиться орієнтовно до 4 червня", – каже спікер Міноборони, полковник Олександр Мотузяник.

За його словами, на території Білорусі досі перебуває частина російських військ. Але в найближчій перспективі широкомасштабного наступу росіян з півночі не проглядається, уточнив Мотузяник.

"Це, скоріше, демонстративні дії, щоб змусити нас тримати на цьому напрямку українські підрозділи і не допустити їхнє перекидання в інші місця, де ведуться активні бої. Водночас все залежатиме від підсумків бойових дій у Східній операційній зоні, де Росія сьогодні зосередила найбільші зусилля", – пояснив речник Міноборони.

Крім того, білоруський диктатор може створювати для Кремля видимість того, щоб нібито він готовий включитися у війну, але його силам потрібна серйозна підготовка. І тому він буде проводити "енний" етап перевірки і навчань.

Можна припустити, що найближчим часом Лукашенко продовжить спостерігати за ситуацією на Донбасі і надавати свою територію як плацдарм для російської техніки і ракет.

"Але зараз наші інженери активно будують фортифікаційні споруди недалеко від державного кордону з Білоруссю. Якби Лукашенко і планував провести якісь атакуючі дії, він би зробив це ще в лютому, коли для них був більш сприятливий період. А оскільки тоді він цього не зробив, то і зараз ймовірність застосування армії республіки Білорусь невисока", – говорить військовий експерт, полковник Владислав Селезньов.

Приблизно такий же рівень загрози для Чернігівської та Сумської областей.

У соцмережах є інформація про те, що в районі Гомеля є угруповання білоруських військ. Але, за словами чернігівського експерта Михайла Жирохова, зраз йде літній навчальний період, і будь-яка армія світу проводить навчання.

"Стабільна важка ситуація на кордоні. Бо практично щоденно є обстріли з боку рф по прикордонниам та прикордонним районам. Це дуже непокоїть наше командування. Бо змушені тримати кілька бойових бригад, на випадок якщо почнуться бойові дії,  - каже Жирохов.

 

Джерело: РБК Україна

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини