Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:06:57

У Чернігові з’ясовували причину відмови РФ визнати Голодомор геноцидом

03.12.2021   07:31Агенцiя

«Чому Російська Федерація категорично заперечує, що Голодомор 1932-1933 років в Україні – геноцид?», — під такою назвою напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено онлайн-гутірку.

"Чому ви говорите саме про Російську Федерацію, а не просто про Росію, коли обговорюємо тему її ставлення до Голодомору 1932-1933 років в Україні?  Ми з вами почали цю дискусію ще до початку гутірки. Чому РФ так категорично заперечують геноцидний характер Голодомору?», —звернулася Ірина Симонова, модератор, директорка Чернігівського обласного молодіжного центру до співробітників Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

«Тому що країну офіційно представляє саме держава — Російська Федерація. В самій країні серед людей є різні точки зору, але офіційна позиція є обов’язковою. Голодомор — акт геноциду Українського народу як наслідок зумисних дій тоталітарного комуністичного режиму, спрямованих на масове знищення частини українського народу. Ця оцінка закріплена в Законі України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» від 26 листопада 2006 року та Постанові Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року. Вона повністю відповідає Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього як цілеспрямований акт масового знищення людей. Якраз РФ категорично не бажає визнавати, що це був геноцид», — повідомив Сергій БУТКО.

«Комуністичний тоталітарний режим проводив російську імперіалістичну політику з метою перетворення української нації на слухняних рабів. Саме з цією метою одним із його найбільших злочинів світового рівня став Голодомор-геноцид 1932-1933 років. Ціна — близько 4 мільйонів вбитих спеціально і дуже продумано організованим голодом», — наголосив Сергій ГОРОБЕЦЬ.

«Коли Україна на державному рівні дала оцінку цьому злочину як геноциду в 2006 році, то Російська Федерація категорично виступила проти. Бо вона оголосила себе єдиним спадкоємцем СРСР, ставить за мету знову підкорити Україну. Іншим словами, РФ проводить політику російського імперіалізму. Заперечує злочин світового рівня своїх попередників, а зараз творить нові злочини, коли з 2014 року здійснює агресію проти нашої держави. Єдиний захист від таких злочинів і катастроф – власна міцна незалежна і демократична держава та потужна армія», — підкреслили представники Українського інституту національної пам’яті.

Організатори заходу: Чернігівський обласний молодіжний центр і чернігівське представництво Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

 

 

Сергій ЧЕРНЯКОВ, Чернігів

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.