Владислав Атрошенко вимагає від влади справедливих компенсацій різниці у тарифах на газ для Чернігова
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вже неодноразово наголошував на тому, що державний механізм компенсацій різниці у тарифах на тепло місцевим бюджетам є вкрай несправедливим і призведе до суттєвого зменшення бюджету розвитку Чернігова.

Саме через таку рішучу та патріотичну до свого рідного міста позицію він був розкритикований деякими державними ЗМІ. У зв’язку з цим Владислав Атрошенко виступив зі зверненням до чернігівців, у якому детально розказав, що саме він так наполегливо добивається отримати від центральної влади для Чернігова.
Шановні чернігівці!
З останніх публікацій в ЗМІ складається абсурдне враження, що я - міський голова, який просто таки шукає конфліктів з центральною владою та бореться за підвищення тарифів. Це не так! Ми не шукаємо конфліктів і не хочемо піднімати тарифи. Навпаки, я хочу домогтися виділення додаткових коштів Чернігову, що є справедливим з причин, про які я публічно говорю вже кілька місяців.
Я пропоную центральній владі замість силового тиску і цькування в ЗМІ незручного міського голови зі своєю думкою, просто почути мене та зважити наведені аргументи і знайти компромісні рішення на користь чернігівців і Чернігова, а значить, і України!
Зараз я веду діалог з центральною владою, в ході якого намагаюся пояснити, що запропонований урядом механізм компенсації багатомільйонних витрат місцевим бюджетам, пов‘язаних з виплатою різниці в тарифах теплогенеруючим підприємствам є несправедливим та неправильним по відношенню до Чернігова. Цей тягар вперше в історії України за рішенням центральної влади лягає на місцеві громади, а держбюджет покриває лише третину (і то, поки теоретично) непланових втрат місцевих бюджетів.
Для Чернігова цей механізм є несправедливим ще й тому, що власні надходження бюджету на душу населення, головним з яких є ПДФО, у нас одні з найнижчих в Україні. Але ж одночасно, як північне місто у нас найнижчий температурний режим, а отже і більші затрати на опалення на душу населення. Тобто, ми отримаємо меншу компенсацію на душу населення через менший розмір ПДФО та понесемо вищі затрати на душу населення через холодніший температурний режим. Як міський голова я роблю все, щоб центральна влада почула позицію Чернігова. Вона полягає в необхідності пошуку додаткової та справедливої компенсації нашому місту з державного бюджету.
Вчора у мене відбулася розмова з секретарем РНБО, під час якої я озвучив вказані аргументи. В понеділок з ініціативи Олексія Данілова у нас має відбутися зустріч. Якщо позиція нашого міста буде почута і уряд все ж запропонує додаткові варіанти компенсації різниці в тарифах, ми в жодному разі не підемо на їх підвищення. Якщо ж позиція Чернігова буде проігнорована, нам доведеться шукати інші варіанти виходу з ситуації.
Перший варіант - компенсація теплогенеруючим підприємствам всієї різниці за рахунок скорочення видатків по всім міським програмам розвитку інфраструктури, підтримки медицини, освіти, спорту… В такому разі, уряд також має нести політичну відповідальність перед чернігівцями за реальний інфраструктурний колапс, в який, до-речі, в тій чи іншій мірі входять всі міста України.
І другий варіант - нам все ж вдасться домовитися з урядом щодо пошуку додаткових джерел компенсації непланових затрат нашому місту за рахунок коштів соціально-економічного розвитку, ДФРР або, як вийняток, у вигляді окремого рядку в державному бюджеті на фінансування вирішення будь-якої з запропонованих мною інфраструктурних проблем міста.
На завершення я хотів би звернутися до чернігівців. Ви довірили мені і моїй команді управління містом, а відтак, і міським бюджетом. Що для вас краще, міський голова, який зручний для центральної влади та погоджується з усіма її пропозиціями? Навіть з тими, що є несправедливими в порівнянні з іншими містами, призводять до більших втрат нашого бюджету, позбавляють Чернігів розвитку та ставлять під загрозу навіть поточне утримання інфраструктури міста, а отже йдуть врозріз із інтересами всіх чернігівців? Або ж міський голова, який вимагаючи додаткової компенсації відстоює позицію Чернігова, хоча і отримує за це маніпулятивну й необ’єктивну критику центральної влади та силовий тиск?
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.