Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 17:56:09

У Чернігові обговорили перспективи розвитку зеленого господарства міста

13.10.2012   09:14

У Чернігівській міській раді відбулося засідання науково-практичного “круглого столу” на тему: “Санітарний стан зелених зон м. Чернігова. Заходи з подальшого утримання зелених насаджень міста”.

В обговоренні взяли участь міський голова Олександр Соколов, президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко, науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України, Чернігівського державного інституту економіки та управління.

Розглянуті питання щодо оцінки стану зелених насаджень обласного центру Чернігівщини, активації боротьби зі шкідниками, зокрема, каштановою міллю, зменшення антропогенного впливу та перспектив розвитку зеленого господарства міста.

Зокрема, міський голова підкреслив, що у Чернігові зелені насадження складають 27% загальної площі міста. Витрати на утримання 1 га зелених насаджень у місті за 2011 рік складали 1800 грн., хоча належне утримання зелених зон потребує обсягів фінансування у сумі 7500 грн. Цього року фінансування на утримання зелених зон збільшено удвічі.

Професор Національного університету біоресурсів та природокористування України Валентин Дрозда відзначив досягнення у Чернігові в боротьбі з шкідником балканською міллю. Проведені цієї весни та літа заходи продемонстрували свою ефективність і покращили стан понад 800 каштанів із 3000, що ростуть у Чернігові. Науковець підкреслив, що шкідник вражає білі каштани, тоді як червоні є стійкими до молі. Щоправда, на сьогодні у Чернігові ростуть тільки 7 червоних каштанів.

В.Червоний зауважив, що ареал поширення балканської молі вже досягнув Москви. І корпорація “Укрзеленбуд” отримала листа від уряду столиці Російської Федерації щодо технологій боротьби зі шкідником.

В.Брайко зазначив, що у Чернігові продовжать рятувати каштани. Восени важливим етапом є утилізація опалого листя каштанів, де знаходиться до 80% личинок балканської молі.

Останні новини Чернігівщини

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19 12:01

13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1196 дітей та 200 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:57

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 03 грудня по 8:00 04 грудня 2021 року

4 грудня – Міжнародний день обіймів

4 грудня – Міжнародний день обіймів 11:56

День обійм — молоде міжнародне свято, яке святкується 4 грудня.

 4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці 11:44

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста.