У Чернігові обговорили перспективи розвитку зеленого господарства міста
У Чернігівській міській раді відбулося засідання науково-практичного “круглого столу” на тему: “Санітарний стан зелених зон м. Чернігова. Заходи з подальшого утримання зелених насаджень міста”.

В обговоренні взяли участь міський голова Олександр Соколов, президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко, науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України, Чернігівського державного інституту економіки та управління.
Розглянуті питання щодо оцінки стану зелених насаджень обласного центру Чернігівщини, активації боротьби зі шкідниками, зокрема, каштановою міллю, зменшення антропогенного впливу та перспектив розвитку зеленого господарства міста.
Зокрема, міський голова підкреслив, що у Чернігові зелені насадження складають 27% загальної площі міста. Витрати на утримання 1 га зелених насаджень у місті за 2011 рік складали 1800 грн., хоча належне утримання зелених зон потребує обсягів фінансування у сумі 7500 грн. Цього року фінансування на утримання зелених зон збільшено удвічі.
Професор Національного університету біоресурсів та природокористування України Валентин Дрозда відзначив досягнення у Чернігові в боротьбі з шкідником балканською міллю. Проведені цієї весни та літа заходи продемонстрували свою ефективність і покращили стан понад 800 каштанів із 3000, що ростуть у Чернігові. Науковець підкреслив, що шкідник вражає білі каштани, тоді як червоні є стійкими до молі. Щоправда, на сьогодні у Чернігові ростуть тільки 7 червоних каштанів.
В.Червоний зауважив, що ареал поширення балканської молі вже досягнув Москви. І корпорація “Укрзеленбуд” отримала листа від уряду столиці Російської Федерації щодо технологій боротьби зі шкідником.
В.Брайко зазначив, що у Чернігові продовжать рятувати каштани. Восени важливим етапом є утилізація опалого листя каштанів, де знаходиться до 80% личинок балканської молі.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).