Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 15:57:48

Для захисту прав журналістів створено спеціальний фонд

08.10.2012   18:47Агенцiя

На базі Центру правового захисту й освіти журналістів і ЗМІ Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) створено Фонд стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ. Фонд працює за підтримки програми “Засоби масової інформації” Міжнародного фонду “Відродження”, британського фонду “Media Legal Defence Initiative” (MLDI) та Українського медіа-проекту “Internews Network”.

Фонд надає безкоштовну юридичну допомогу журналістам в Україні. Він діє через мережу регіональних медіа-юристів.

ІРРП пропонує ЗМІ та журналістам, права яких було порушено, звертатися до Фонду по правову допомогу в судових справах. Для цього слід заповнити анкету та заяву-звернення з коротким викладом ситуації та надіслати їх на адресу law.irrp.org.ua@gmail.com (у темі листа вказати “Судова справа”).

До заяви потрібно додати:
– для оскарження відмови в наданні інформації: а) інформаційний запит із відміткою приймальні та вхідним номером або квитанцією про відправлення запиту рекомендованим листом; б) відповідь на інформаційний запит (якщо є);
– для захисту від вимог про спростування інформації / втручання у приватне життя / поширення персональних даних: а) публікацію / програму, щодо якої заявлено вимоги; б) вимогу про спростування; в) претензії іншого характеру (якщо є);
– для захисту журналіста у справі про захист честі / гідності / ділової репутації / відшкодування моральної шкоди: а) публікацію / програму, яка стала предметом позову; б) позовну заяву та додані до неї документи; в) ухвалу про відкриття провадження у справі.

Всі документи слід подавати в електронному вигляді.

Рішення про підтримку справи ухвалює на засіданні Правозахисна рада. Із критеріями підтримки можна ознайомитися у додатку.

Консультації по зверненнях журналістів надають незалежно від того, чи схвалено позитивне рішення про фінансування правової підтримки.

Кваліфіковані медіа-юристи активно застосовують практику Європейського суду з прав людини.

“Ми надаємо допомогу у справах про дифамацію, про доступ до інформації, коли журналістові було відмовлено в наданні інформації. Наразі важливим для журналістів є захист їхньої законної професійної діяльності. Тому пріоритетними є звернення, коли правоохоронні органи не реагують на заяву журналіста про порушення справи за статтею 171 Кримінального кодексу України (про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) або відмовляють у порушенні такої справи”, – пояснила медіа-юрист ІРРП Людмила Панкратова.

Частими є звернення від представників онлайн-ЗМІ, які потерпають від того, що журналістами їх не визнають і вимагають надати свідоцтво про реєстрацію засобу масової інформації. Почастішали й позови до журналістів і ЗМІ про захист честі, гідності та ділової репутації, а суми відшкодування моральної шкоди стали сягати сотень тисяч гривень.

“ІРРП співпрацює з великою кількістю регіональних юристів. Це дуже зручно для регіональних журналістів, адже юридичну допомогу їм надасть фахівець, який працює в тому самому чи сусідньому регіоні. Київські юристи візьмуться за регіональну справу тоді, коли потрібна участь більш авторитетних чи іменитих юристів, із багатшим досвідом, або тоді, коли позовні вимоги та дії позивача надто активні й агресивні й місцевий юрист не встигає відреагувати на всі події”, – сказала медіа-юрист Людмила Опришко.

Контакти:
Інститут розвитку регіональної преси
(044) 279 41 99
info@irrp.org.ua

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини