Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 17:07:59

Пресбрифінг голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка. ВІДЕО

01.08.2020   10:41Агенцiя

Головні тези:

Маємо позитивну динаміку за кількістю тестувань - 38,56 на 100 тисяч населення (має бути не менше 24). Починаючи з березня, Чернігівський обласний лабораторний центр провів 17,8 тис. ПЛР-тестів. За червень-липень - понад 9,3 тисячі ІФА тестів.
Загалом - 27,1 тисячі тестів.
За кошти обласного бюджету закуплено 6720 ІФА тестів на суму 225 тис. грн, які розподілені по медзакладах.

Щодо фінансування заходів з протидії коронавірусу
Загалом з місцевих бюджетів Чернігівської області спрямовано 178,34 млн грн
Область достатньою мірою забезпечена обладнанням та розхідними матеріалами. Сформовано місячний запас засобів захисту для медперсоналу.

Як і було заплановано, до військових формувань відправлено 561 особу.
Чернігівщина стала першою областю, яка запровадила 100% ПЛР-тестування військовозобов’язаних на коронавірус. Завдяки цьому завчасно виявили чотирьох інфікованих і запобігли поширенню хвороби у військових частинах. Загалом протестовано близько 600 призовників.

Зважаючи на сплеск захворюваності, що спостерігається в останні дні на Чернігівщині, посилимо контроль за ситуацією і протиепідемічні заходи.

Реалізація програми Президента України «Велике будівництво»

Ритмічно продовжуємо будувати нові та реконструювати наявні об’єкти соціальної та спортивної інфраструктури. Це - 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів. Загалом на програму передбачено спрямувати 106 мільйонів гривень.

Один зі знакових об’єктів – Носівська школа № 5. Перша новозбудована школа, яка буде введена в експлуатацію, починаючи з 2012 року. Її почали будувати у 1989 році. Втім остаточно завершити вдалося лише у 2020-му, коли школу внесли до переліку об’єктів «Великого будівництва». Отже, з 1 вересня діти Носівки та району зможуть отримувати знання в новій сучасній школі.

⭐️ На початку тижня мав робочу зустріч з Президентом України. Доповів про виконання доручень за результатами поїздки Глави держави на Чернігівщину 10 червня. Обговорили також питання роботи правоохоронних органів.

Цього року збудуємо 21 лабораторію. З них 14 - вже на фінальній стадії і готуються до відкриття.
Ще одна – у Високому - отримує документи з ДАБІ та вводиться в експлуатацію в липні.
4 амбулаторії: у Салтиковій Дівиці, Кобижчі, Тростянці та Плисках - здаємо в експлуатацію у серпні.

Роботи на 9 об’єктах вийшли на завершальну стадію і відкриються у вересні.
⭐️ Новозбудовані амбулаторії сучасні, комфортні, збудовані з урахуванням вимог доступності та інклюзивності.
Оснащені усім необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів. До кожної передбачено автомобіль «Renault Duster» для виїзду до тяжкохворих пацієнтів.

Дев’ять опорних лікарень області: Чернігівська обласна лікарня, Бахмацька, Бобровицька, Козелецька, Корюківська та Новгород-Сіверська районні лікарні, міські медзаклади Ніжина, Прилук та Чернігівська лікарня №2, є учасниками проєкту Президента України EMERGENCY. Окрім будівельних робіт, медзаклади забезпечимо сучасним високоточним обладнанням, що значно покращить діагностику та надання медпослуг пацієнтам. Роботи по всім об’єктам мають бути завершені в жовтні.

7️⃣ Ремонт автошляхів
У цьому році маємо амбітні плани відновлення доріг.
⭐️ Буде відремонтовано 300 км автошляхів.

Для порівняння: у 2019 році було відремонтовано близько 70 км доріг. У 2018 році близько 112 км доріг.

Вперше за останні 50 років ремонтується дорога Ніжин - Прилуки. Підрядник вже приступив до робіт у Прилуцькому районі - влаштовано близько 9 км вирівнюючого шару та розпочато ремонт двох мостів.

Буде реалізований 61 проєкт ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення та комунальних автошляхах. Загальна протяжність ділянок - близько 126 кілометрів. Роботи фінансуються коштом державного дорожнього фонду на суму 591 мільйон гривень.

Область поступово виходить на нормальний режим роботи. Про це свідчать як економічні показники, так і ринок праці.

Завдяки відкриттю нового бізнесу або розширення штату діючих компаній, вдалося забезпечити позитивний баланс з створення робочих місць - реальний приріст склав 1875 нових робочих місць.

Всі райони області розпочали жнивну компанію. Станом на 30 липня зі 100 тис. га або 41% прогнозованих площ зібрали понад 456 тис. тонн зерна. Середній показник урожайності ранніх зернових та зернобобових становить 45,2 ц/га, що на 0,8 ц/га більше за показник 2019 року.
Лідери з намолоту: Чернігівський, Прилуцький та Носівський райони. Тут вже намолотили 41,6 тис. тонн, 33,16 тис. тонн та 31,5 тис. тонн відповідно.

Останні новини Чернігівщини

В області зареєстровано перший в цьому році випадок захворювання ботулізмом

В області зареєстровано перший в цьому році випадок захворювання ботулізмом 16:58

В області зареєстровано перший в цьому році випадок захворювання ботулізмом - 32-річний мешканець м. Чернігова потрапив до лікарні після вживання риби в'яленої непатраної власного виготовлення.

Велике будівництво: біля Сокирина йдуть роботи з регенерації основи дороги 14:07

Це ділянка траси М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі поблизу межі з Київською областю, яка зараз у процесі капітального ремонту.

Владислав Атрошенко: Підвищення ціни на послугу з управління будинками відбудеться не раніше 1 червня

Владислав Атрошенко: Підвищення ціни на послугу з управління будинками відбудеться не раніше 1 червня 12:55

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 22 квітня провів нараду з керівниками комунальних підприємств, які надають послугу з управління, головними економістами та бухгалтерами цих підприємств.

Протидія незаконному обігу пального — один із пріоритетних напрямків роботи ОДА

Протидія незаконному обігу пального — один із пріоритетних напрямків роботи ОДА 12:40

22 квітня відбулася онлайн-нарада за участі центральних органів виконавчої влади, представників міжвідомчих регіональних робочих груп з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами.

Альтернатива є: торфозаводи Чернігівщини освоїли перспективні види продукції

Альтернатива є: торфозаводи Чернігівщини освоїли перспективні види продукції 12:15

Завершився опалювальний сезон і у торфозаводів Чернігівщини упала реалізація основного виду продукції – торфобрикету. На Смолинському торфозаводі філії ДП «Чернігівторф» знайшли вихід із ситуації, налагодивши збут інших видів сировини та готової продукції.