Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 12:08:47

Пресбрифінг голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка. ВІДЕО

01.08.2020   10:41Агенцiя

Головні тези:

Маємо позитивну динаміку за кількістю тестувань - 38,56 на 100 тисяч населення (має бути не менше 24). Починаючи з березня, Чернігівський обласний лабораторний центр провів 17,8 тис. ПЛР-тестів. За червень-липень - понад 9,3 тисячі ІФА тестів.
Загалом - 27,1 тисячі тестів.
За кошти обласного бюджету закуплено 6720 ІФА тестів на суму 225 тис. грн, які розподілені по медзакладах.

Щодо фінансування заходів з протидії коронавірусу
Загалом з місцевих бюджетів Чернігівської області спрямовано 178,34 млн грн
Область достатньою мірою забезпечена обладнанням та розхідними матеріалами. Сформовано місячний запас засобів захисту для медперсоналу.

Як і було заплановано, до військових формувань відправлено 561 особу.
Чернігівщина стала першою областю, яка запровадила 100% ПЛР-тестування військовозобов’язаних на коронавірус. Завдяки цьому завчасно виявили чотирьох інфікованих і запобігли поширенню хвороби у військових частинах. Загалом протестовано близько 600 призовників.

Зважаючи на сплеск захворюваності, що спостерігається в останні дні на Чернігівщині, посилимо контроль за ситуацією і протиепідемічні заходи.

Реалізація програми Президента України «Велике будівництво»

Ритмічно продовжуємо будувати нові та реконструювати наявні об’єкти соціальної та спортивної інфраструктури. Це - 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів. Загалом на програму передбачено спрямувати 106 мільйонів гривень.

Один зі знакових об’єктів – Носівська школа № 5. Перша новозбудована школа, яка буде введена в експлуатацію, починаючи з 2012 року. Її почали будувати у 1989 році. Втім остаточно завершити вдалося лише у 2020-му, коли школу внесли до переліку об’єктів «Великого будівництва». Отже, з 1 вересня діти Носівки та району зможуть отримувати знання в новій сучасній школі.

⭐️ На початку тижня мав робочу зустріч з Президентом України. Доповів про виконання доручень за результатами поїздки Глави держави на Чернігівщину 10 червня. Обговорили також питання роботи правоохоронних органів.

Цього року збудуємо 21 лабораторію. З них 14 - вже на фінальній стадії і готуються до відкриття.
Ще одна – у Високому - отримує документи з ДАБІ та вводиться в експлуатацію в липні.
4 амбулаторії: у Салтиковій Дівиці, Кобижчі, Тростянці та Плисках - здаємо в експлуатацію у серпні.

Роботи на 9 об’єктах вийшли на завершальну стадію і відкриються у вересні.
⭐️ Новозбудовані амбулаторії сучасні, комфортні, збудовані з урахуванням вимог доступності та інклюзивності.
Оснащені усім необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів. До кожної передбачено автомобіль «Renault Duster» для виїзду до тяжкохворих пацієнтів.

Дев’ять опорних лікарень області: Чернігівська обласна лікарня, Бахмацька, Бобровицька, Козелецька, Корюківська та Новгород-Сіверська районні лікарні, міські медзаклади Ніжина, Прилук та Чернігівська лікарня №2, є учасниками проєкту Президента України EMERGENCY. Окрім будівельних робіт, медзаклади забезпечимо сучасним високоточним обладнанням, що значно покращить діагностику та надання медпослуг пацієнтам. Роботи по всім об’єктам мають бути завершені в жовтні.

7️⃣ Ремонт автошляхів
У цьому році маємо амбітні плани відновлення доріг.
⭐️ Буде відремонтовано 300 км автошляхів.

Для порівняння: у 2019 році було відремонтовано близько 70 км доріг. У 2018 році близько 112 км доріг.

Вперше за останні 50 років ремонтується дорога Ніжин - Прилуки. Підрядник вже приступив до робіт у Прилуцькому районі - влаштовано близько 9 км вирівнюючого шару та розпочато ремонт двох мостів.

Буде реалізований 61 проєкт ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення та комунальних автошляхах. Загальна протяжність ділянок - близько 126 кілометрів. Роботи фінансуються коштом державного дорожнього фонду на суму 591 мільйон гривень.

Область поступово виходить на нормальний режим роботи. Про це свідчать як економічні показники, так і ринок праці.

Завдяки відкриттю нового бізнесу або розширення штату діючих компаній, вдалося забезпечити позитивний баланс з створення робочих місць - реальний приріст склав 1875 нових робочих місць.

Всі райони області розпочали жнивну компанію. Станом на 30 липня зі 100 тис. га або 41% прогнозованих площ зібрали понад 456 тис. тонн зерна. Середній показник урожайності ранніх зернових та зернобобових становить 45,2 ц/га, що на 0,8 ц/га більше за показник 2019 року.
Лідери з намолоту: Чернігівський, Прилуцький та Носівський райони. Тут вже намолотили 41,6 тис. тонн, 33,16 тис. тонн та 31,5 тис. тонн відповідно.

Останні новини Чернігівщини

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.

На Чернігівщині поліцейські провели благодійний турнір з міні-футболу на підтримку Збройних Сил України 11:37

Вихідними в місті Мена відбувся турнір з міні-футболу серед поліцейських. У змаганнях брали участь 4 команди поліцейських Корюківського району.

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру 11:29

У місті Сновськ фахівці АТ «Чернігівгаз» демонтували газовий колодязь, проклали новий газопровід та повністю замінили лінію редукування газорегулювального пункту (ГРП).

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії 09:57

27 червня 2022 року, з 19.20 до 19.35 у районі населеного пункту Гірськ Чернігівської області зафіксовано 15 вибухів (виходів) та 15 вибухів (приходів).