У Чернігівській ОДА розказали про велике будівництво, кілометри доріг, допомогу бізнесу та плани
3 липня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із заступниками Віталієм Загайним, Олександром Савченком та Андрієм Подорваном провели пресконференцію, присвячену підсумкам роботи ОДА за червень та планам на найближчий місяць.

Варто зазначити, що Чернігівщина одна з перших областей, де проведена робота по страхуванню медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим на Covid-19. Укладено договір про страхування: 285 медичних працівників закладів охорони здоров’я першої ланки та 343 медичних працівників бригад екстреної медичної допомоги.
Вперше Чернігівщину в червні відвідав Президент України Володимир Зеленський. Чернігівська ОДА звернулася до Президента та Прем'єр-міністра з проханням захистити права вітчизняних виробників, зокрема, компанію «Слов’янські шпалери – КФТП».
Підприємство є бюджетоутворюючим в області, однак мало проблему, яка ускладнювала його роботу. Це можливе введення спецмита на ввезення полівінілхлориду, що використовується в виробництві шпалер. У зв’язку з підвищенням митних ставок на імпортну сировину, загроза втрати рентабельності виникла не лише у Корюківської фабрики, але й у великої кількості промислових підприємств області та України в цілому.
Під час наради Володимир Зеленський зв’язався з міністром розвитку економіки Ігорем Петрашком і дав доручення розібратись з проблемою. За словами генерального директора «Слов’янські шпалери – КФТП» Віктора Мурая – проблема вже вирішена – днями підприємство вже розмитнило перший вантаж без сплати спецмита.
Позитивні зрушення відчують не тільки виробники шпалер. Це також стосується і харчової галузі. Наприклад, чернігівського пивзаводу «AB InBev Efes». Завдяки допомозі Президента вдалося уникнути проблемних моментів, що дозволить вітчизняним товаровиробникам надалі стабільно працювати та розвиватися.
Програма “Велике будівництво” – це не тільки важливі соціальні об’єкти, а й робочі місця. Безпосередньо будівництво тягне за собою десятки інших супутніх галузей. Це також відрахування від підрядних організацій у місцеві бюджети.
В рамках програми у 2020 році по Чернігівській області планується завершити будівництво та реконструкцію 5 шкіл, 5 садочків та 5 спортивних об’єктів.
На реалізацію проєктів планується залучити кошти в сумі 106,6 млн грн (а саме: 5 шкіл на суму 67,9 млн грн, 5 садочків – 14,4 млн грн та 5 стадіонів – 24,3 млн грн).
- Особисто відвідав усі об’єкти «Великого будівництва», щоб проінспектувати хід робіт. В останні тижні відбулись робочі поїздки у Журавську ЗОШ, Прилуцьку гімназію, Носівську школу, ознайомився із процесом реконструкції дитячих садків у Сосниці, Мені, Бобровиці та Ніжині, оглянув на місці ситуацію на стадіоні у Сосниці, - поінформував голова Чернігівської ОДА.
Також в рамках національної програми «Велике будівництво» реалізується проєкт з модернізації приймальних відділень у дев’яти лікарнях, які визначені опорними.
- У визначених закладах охорони здоров’я облаштують приймальні відділення та обладнають їх сучасним обладнанням. Зараз лікарні знаходяться на фінішній прямій перед стартом будівництва. Усі вони вчасно підготували проєктно-кошторисну документацію та пройшли експертизу. Завдяки спільним скоординованим діям, наша область серед лідерів у готовності до реалізації цього масштабного проєкту. Вартість проєкту 104,3 млн гривень, - зазначив Андрій Прокопенко.
Цього року почалося масштабне відновлення доріг та транспортної інфраструктури Чернігівщини. Та одночасно з їх ремонтом виникло питання їх збереження. Зокрема, виділили кошти на встановлення габаритно-вагового контролю.
У рамках програми “Велике будівництво” передбачена реалізація 61 проєкту ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Роботи на суму 591 мільйон гривень фінансуються коштом державного дорожнього фонду. Загальна протяжність запланованих до ремонту ділянок - близько 126 кілометрів.
- Наразі вже завершили ремонтні роботи на 6 об’єктах, – повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.
Крім того запланований ремонт 196 км доріг загальнонаціонального значення на 8 ділянках. З них 38,2 км - це капітальний ремонт дороги М-01 від межі Чернігівської області до Кіптів.
Пріоритетним напрямком є екологія та збереження довкілля. Чернігівщина - лідер в Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду. В травні цього року за ініціативою ОДА він поповнився ще п’ятьма об’єктами, а саме ландшафтний заказник “Засенкове” у Прилуцькому районі, орнітологічний заказник “Кулик” у Козелецькому районі та три у Ріпкинському районі: гідрологічний заказник “Верхній Болгач”, ботанічні пам’ятники природи “Лизунові дуби” і “Бурковинщинський дуб”.
Чернігівщина є привабливою і з точки зору туризму. Чернігівська ОДА вже готує ряд туристичних промо-кампаній. Туризм це і робочі місця, і наповнення бюджету, і розвиток локального бізнесу.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.