Чернігівський міський голова про роботу ринків і послаблення карантинних заходів
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час щотижневої розширеної наради в міській раді 28 квітня публічно звернувся до Уряду з пропозицією подивитися і, можливо, надати органам місцевого самоврядування в окремих регіонах, де є позитивна відмінність від епіцентрів зараження, право трохи пом’якшувати ситуацію з економікою.

Він підкреслив, що це його суб’єктивна думка. Але зараз одні й ті самі обмежувальні заходи запроваджені як в Івано-Франківську, де більше тисячі хворих, так і в Чернігові, де їх одиниці.
- Ми позакривали ринки (їх вже п’ять разів закривали, відкривали – настрої в урядовців змінювалися постійно). Але в кінці кінців: на свіжому повітрі, при більш-менш дотриманні відстаней, усіх карантинних вимог, періодичній дезінфекції всього обладнання, невже вони небезпечніші за супермаркети? Хай не все буде ідеально, але відстань між людьми там точно більша. І ми розуміємо, що сьогодні ті гроші, які супермаркети віддали на COVID-19, роблячи велику послугу державі, вони «відбили» на цінах і на антиконкурентних заходах. То хіба це правильно? – запитав міський голова.
Владислав Атрошенко підкреслив: перше, що ми втрачаємо сьогодні – це сотні підприємців, які заробили би копійку і прогодували би свої сім’ї. Друге – цінову конкуренцію, бо продукція на ринках усе-таки дешевша ніж у магазинах. І третє – місцевих виробників, бо саме на ринках значно більший відсоток продукції місцевого виробництва. А це місцева економіка.
- Маючи трьох хворих ми закрили всі ринки і думаємо що молодці. А я переконаний: без нагальної потреби цього краще було не робити, - наголосив він. - Зважувати треба на життєві обставини і більше думати над прийняттям економічних рішень.
Міський голова додав, що на час запровадження обмежувальних заходів ще не було ясно, якою буде крива поширення інфекції в Україні. Тому, вочевидь, забороняли по максимуму. Але зараз, коли ситуацію вже видно краще і її можна оцінити в комплексі, пора потихеньку робити кроки з корекції обмежень. Причому для економіки ці кроки потрібні терміново, а не після 11 травня, вважає чернігівський міський голова.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.