Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:24:20

Громадська рада при облдержадміністрації досліджує проблему Ялівщини

12.09.2012   11:22Агенцiя

У лютому 2012 року Громадською радою при облдержадміністрації утворено робочу групу по організації та проведенню громадської експертизи проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина».

Своєрідним підсумком її роботи стало проведення 11 вересня ц. р. засідання за «круглим столом» на тему «Ялівщина. Стан, проблеми та шляхи їх вирішення».
Відкриваючи засідання круглого столу, заступник голови Громадської ради, Наталія Проскуріна, зазначила, що очолювана нею робоча група працювала протягом півроку. За цей час опрацьовано велику кількість документів, і тому громадськість вирішила підвести попередні підсумки та прийняти рішення — у якому напрямі рухатися далі. Вона також закликала учасників не політизувати дану тему, що вже не раз траплялось із болючими проблемами міста.

Володимир Мартиненко, член робочої групи, представник об’єднання громадських організацій "Нові перспективи "Ялівщини", представив попередній аналіз проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина» з точки зору відповідності його вимогам до природо-заповідного об’єкту. Він зазначив, що у проекті не враховано цілу низку екологічних норм, навів фотоприклади порушення земельного, водного та екологічного законодавства жителями суміжних з урочищем територій, власниками дачних ділянок.

Детальніше про поточний стан водних об’єктів урочища «Ялівщини» розповіла Людмила Соколовська, член робочої групи по проведенню громадської експертизи проекту. Головна теза її виступу — проблема урочища має розв’язуватись виключно у поєднанні з проблемою р. Стрижень та струмків, що впадають та живлять річку в урочищі Ялівщина.

Що стосується стану археологічних пам’яток, які знаходяться на території Ялівщини, то за словами Тетяни Січевської, представника громадської організації «Природа і людина», їх збереженню варто приділити більше уваги, ніж це передбачається проектом «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку Ялівщина».

Заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Тетяна Дадашева запевнила, що робота по підготовці документів для надання урочищу «Ялівщина» статусу регіонально-ландшафтного парку буде проведено оперативно згідно чинного законодавства.
До обговорення долучились представники прокуратури м. Чернігова, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, обласної інспекції з охорони пам’яток археології, історії та монументального мистецтва, а також представники обласного, міського та районного депутатських корпусів.
Учасники круглого столу обговорили рішення Чернігівської міської ради від 31 серпня 2012 року "Про надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі „Ялівщина”.

За словами депутата обласної ради Арсена Дідура, голови постійної комісії Чернігівської обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів, дане клопотання міської ради буде розглянуто відповідно на комісії та сесії обласної ради. Крім того, Арсен Дідур запропонував представникам робочої групи по організації та проведенню громадської експертизи проекту взяти участь у роботі постійної комісії у якості експертів.

За підсумками роботи заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна запропонувала прийняти за основу запропонований текст резолюції, основними пунктами якої стали рекомендації:
- залучити до роботи комісії по створенню регіонально-ландшафтного парку членів робочої групи по проведенню громадської експертизи проекту (Чернігівській обласній раді);
- оприлюднити рішення про початок визначення меж урочища до проекту створення об’єкту природо-заповідного фонду в «Ялівщині», закінчити процедуру створення об’єкту природо-заповідного фонду на території лісопарку, а також визначити прибережні захисні смуги водних об’єктів в урочищі «Ялівщина» (Чернігівській міській раді, Управлінню земельних ресурсів Чернігівської міської ради та Держуправлінню охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області).

На завершення голова Громадської ради при облдержадміністрації Світлана Пасталиця зазначила, що збереження лісопарку «Ялівщина» має бути безумовним і єдиним інтересом як обласних органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування. І вирішення даного питання лежить у площині напрацювання спільно з громадськістю основних принципів перетворення Ялівщини на регіонально-ландшафтний парк.

Громадська рада при облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.