Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 21:42:50

Громади мають піклуватися про кожну дитину

27.11.2019   16:28Агенцiя

На Чернігівщині триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Напрацьовуються плани трансформації всіх інтернатних закладів, а також підготовки та перенавчання фахівців цих установ. При цьому, головний акцент – на розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах.

В області ця робота здійснюється за підтримки консорціуму «Соціальні ініціативи» (відповідно до договору з Мінсоцполітики), експерти якого надають місцевим фахівцям консультаційні послуги. Відтак, спільно розроблені проєкти планів трансформації будинку дитини «Надія», Сновської загальноосвітньої школи-інтернату та Батуринської спеціальної школи-інтернату. Плани наразі опрацьовуються для затвердження на сесії обласної ради.

Стан виконання завдань Регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей детально обговорили 26 листопада учасники засідання профільної обласної міжвідомчої робочої групи, яке провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. Вона наголосила: процес реформування інституцій має відбуватись із врахуванням кращих інтересів дитини.

— Жодна дитина не має залишатися в сім’ї, де умови загрожують її життю та здоров’ю, або повернута в такі умови з інституції, — підкреслила Наталія Романова. — Втім, щоб дитину не направили до інтернатного закладу, потрібно розвивати медичні, освітні, соціальні та реабілітаційні послуги на місцях. Тобто, громади мають бути готові взяти відповідальність за долю кожної дитини, яка з тих чи інших причин потрапила у складні життєві ситуації. Також необхідно забезпечити соціальний супровід батьків, допомогти їм вирішити сімейні проблеми задля найшвидшого повернення дитину додому.

Систему захисту дітей, орієнтовану на збереження та підтримку сім’ї, мають створити у кожній громаді, де всі послуги повинні бути максимально доступними та якісними. Плюс — достатня кількість соціальних працівників. Звичайно, на все це потрібні час і чимало коштів. А ще — бажання керівництва органів місцевого самоврядування, яке здебільшого створенню мережі сімейно-орієнтованих послуг надає другорядне значення. Для прикладу: служби у справах дітей створені у 25 ОТГ із 45 існуючих в області. Втім, на це є й об’єктивні причини, зокрема відсутність кваліфікованих фахівців та недостатні фінансові можливості.

Потрібно розвивати і мережу форм сімейного виховання. Так, поступово в області збільшується кількість дитячих будинків сімейного типу (нині їх 26), постійно ведеться пошук патронатних вихователів. Якщо у 2017 році в області була одна патронатна родина, то цьогоріч їх уже сім (пройшли первинний відбір, навчання та співбесіди ще п’ять кандидатів).

— Наші зусилля направлені не на закриття інтернатних закладів, а на створення умов розвитку і виховання дітей на рівні громади, — підсумувала Наталія Романова.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини