Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:05:25

Як держава допомагає молоді вирішити житлові проблеми

14.08.2019   09:50Агенцiя

Завдяки різним державним програмам та механізмам за 20-річний період функціонування Чернігівського регіонального управління Держмолодьжитла свої житлові умови поліпшили більше 800 жителів області.

До регіонального управління за консультацією звернулися близько 8 тисяч молодих сімей, бажаючих отримати житло в кредит, а документи на отримання пільгового довготермінового кредиту подали 1,4 тисячі молодих родин.

Постанова Кабміну від 29 травня 2001 року № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та молодим одиноким громадинам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла»: укладено 341 кредитний договір на будівництво і придбання житла, в тому числі 3 — цьогоріч.

На виконання затвердженого у травні 2008-го Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання кредитів на будівництво (придбання) житла для науково-педагогічних та педагогічних працівників того ж року укладені 3 кредитні договори на будівництво житла. Ще 2 науково-педагогічних працівники отримали житло у 2015 та 2017 роках.

У 2016 році на Чернігівщині запроваджено ще один механізм вирішення житлових проблем молоді. Так, рішенням правління Держмолодьжитла затверджено Положення про порядок надання довгострокових пільгових кредитів для будівництва (реконструкції) та придбання житла за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Відтак, у 2016 році надано 2 кредити на придбання житла для молодих сімей, ще 5 кредитів — у 2017 році та по одному — у 2018-му і 2019-му.

У 2003 році Кабмін затвердив Порядок часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла. Загалом на Чернігівщині укладено 247 відповідних угод. Обсяг наданих комерційними банками кредитів — більше 25,4 мільйона гривень. На сьогодні часткова компенсація здійснюється за 26 кредитами.

З 2010 року Держмолодьжитло реалізує Програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки. У 2010-2012 роках її перевагами скористалися 98 громадян області, які вже живуть у власних оселях. У будівельну галузь за ці роки спрямовано понад 29 мільйонів гривень, з них більше 8 мільйонів — бюджетні кошти. 2013-2014 роки — плюс ще 8 договорів. Наступними роками через дефіцит бюджетних коштів нові договори не укладались.

У 2017 році фінансування Програми було відновлено: державну підтримку в розмірі близько 520 тисяч гривень отримали дві родини — із числа внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО.

Нині цей Порядок забезпечення громадян доступним житлом змінений та удосконалений. Завдяки цьому 9 сімей (з них 5 родин внутрішньо переміщених осіб та 2 учасників АТО) отримати державну підтримку на будівництво та придбання доступного житла на загальну суму майже 2,4 мільйона гривень.

Цього року реалізацію Програми продовжено. Державну підтримку на будівництво житла (659,19 тисячі гривень) отримали дві сім’ї із числа учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.

Загалом же цією Програмою скористалися 119 жителів Чернігівщини.

Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджений постановою Кабміну у травні 2012 року: Програмою скористалися 97 осіб.

Детальну інформацію, як стати учасником відповідних програм на Чернігівщині, можна дізнатися на сайті регіонального управління Держмолодьжитла. Контактні телефони: (0462) 67-49-52 та (0462) 67-49-50.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.