Максим Микитась: проблему сміття потрібно вирішувати, стимулюючи його сортування та переробку
На Чернігівщині потрібно створити умови для сортування сміття та його подальшої переробки. Будівництво полігонів – це лише проміжний етап, щоб зробити територію нашої громади чистоюй уникнути екологічних проблем.У майбутньому сміттєву проблему потрібно вирішувати комплексно.

З такою ініціативою виступає народний депутат України Максим Микитась.
«Подивіться на Ріпки. У селищі десятиліттями не було куди дівати сміття. Регулярне вивезення твердих побутових відходів було організоване тільки від багатоповерхових будинків на полігони Чернігова.
З приватного сектору сміття вивозили раз-два на рік. Тож чому ми дивуємося, що в нас постійно є проблема з несанкціонованими сміттєзвалищами в лісосмугах, у ярах?», – говорить народний депутат.
За сприяння Максима Микитася стихійні звалища прибирають. Наразі в селищі будують полігон, там передбачено протипожежні водойми, електропостачання,спорудження огорожі, будівництво насосної станції перекачування фільтрату та висаджування захисної лісосмуги.
«Місцева влада звернулася по допомогу– ми, звісно, підтримуємо цей проект. Але хочу наголосити: і розгрібання стихійних звалищ, і навіть полігон – це лише поточне вирішення проблеми, щоб уникнути сміттєвого колапсу. Термін експлуатації полігону–5 років. За цей час ми маємо стратегічно вирішити проблему. Вона не лише місцева. Це загальнонаціональна біда. З усього сміття в Україні вже можна збудувати п’ять пірамід Хеопса», – наголосив депутат.
За словами депутата Максима Микитася, на сьогодні в Україні лише три відсотки відходів спалюють і стільки ж переробляють. Це критично мало.
«Уся проблема в тому, що нашу так звану еліту не цікавить майбутнє українців.Вони всі готові в будь-який момент утекти закордон, де давно живуть їхні діти, а як нам з вами далі жити в Україні – це вже їх не хвилює. Уєвропейських країнах захоронюють лише незначну частинувідходів, а решту–переробляють. Данія, наприклад, не просто утилізуєвсе своє сміття, а й купує його в сусідніх країн. Ми теж маємо йти таким шляхом. Започаткуємо позитивні зміни на Чернігівщині–зможемо подолати сміттєву проблему», – говорить народний депутат.
Андрій Бажай
PR
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.