Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:37:41

Максим Микитась: "На Чернігівщині потрібно будувати вітрові електростанції"

03.07.2019   14:43Агенцiя

Чернігівщина може стати місцем розвитку альтернативної енергетики. Тут можна будувати вітрові електростанції. Впровадження новітніх технологій видобування відновлюваної енергії має стати одним із ключових пріоритетів енергоефективності. З такою ініціативою виступає народний депутат України Максим Микитась.

За останні три роки в цю сферу загалом по країні інвестували 700 млн доларів. І Чернігівщина також повинна брати участь у розвитку таких проектів, тут можна будувати вітрові електростанції.

Народний обранець активно займається впровадженням енергоефективності в державному та приватному секторах. За його сприяння зроблено термомодернізацію обласної лікарні. У ФАПах встановлюють твердопаливні котли, аби відмовитись від дорогого російського газу. І навіть у під’їздах житлових будинків іде переоснащення — замінюють вікна та двері.

«Раніше в нашому під’їзді дуло з усіх щілин. Зимою в коридорі можна було замерзнути. Коли ж поміняли там вікна, то й у квартирі стало значно тепліше», — розповідає пані Олена, жителька одного з будинків Чернігова, де було зроблено ремонт під’їзду.

Максим Микитась наголошує: слід заохочувати людей економити ресурси, однак робити це треба не примусом, стрімко підвищуючи тарифи, а стимулювальними методами.

«Переконаний, люди будуть економити ресурси — воду, газ чи електроенергію — тоді, коли бачитимуть у цьому вигоду для себе. У нас наверху вирішили: збільшимо ціни на все – тоді люди стануть більш ощадливими. Тій же бабусі, щоб поставити енергоефективні лампочки чи твердопаливний котел, десь треба взяти на них гроші. В Києві ці проблеми нікого не хвилюють, вони там живуть іншим життям і наших проблем не знають. Потрібен простий і, наголошую, некорупційний механізм залучення кредитів на утеплення будинків чи встановлення твердопаливних котлів», — розповідає Максим Микитась.

З іншого боку, на думку депутата, потрібно впроваджувати проекти з розвитку альтернативної енергетики, завдяки яким економіка стане менш залежною від імпорту ресурсів. До того ж це зробить наш край привабливим для інвестиційістворить додаткові робочі місця.

«У школах,будинках культури, лікарнях мизамінюємо вікна,двері, утеплюємо стіни. Багато робіт тривають саме зараз, адже підготовку до зими слід починати ще з літа. Все цедає змогувикористовувати менше тепла на обігрів. Але це все точкове розв’язання питань, потрібно впроваджувати програми з видобутку енергоносіїв тут»,—каже Максим Микитась.

Андрій Бажай


PR

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.