На засіданні 41-ї сесії Чернігівської міської ради розглянуть питання щодо земельних аукціонів
24 квітня, на черговій сорок першій сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання депутати розглядатимуть питання щодо внесення змін і доповнень до Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах) у місті Чернігові.

Відповідно до цього рішення земельні ділянки пропонується здавати в оренду через механізм аукціонів. Тобто у місті забезпечуватиметься конкурентний підхід до передачі в оренду вільних від забудови земельних ділянок комунальної власності.
- Право оренди на земельну ділянку, вільну від забудови, буде продаватись на конкурсних умовах – тобто на аукціоні. Всі вільні ділянки, незалежно від того, куди звернувся інвестор – чи в управління земельних ресурсів, чи в КП «Чернігівбудінвест», виносяться на аукціон. Той, хто запропонував більшу ціну, отримує право на укладання договору оренди і вже відповідно до призначення земельної ділянки здійснює там свою діяльність, - прокоментував заступник міського голови Олександр Ломако.
Відповідний Порядок був прийнятий ще у 2016 році на виконання доручення чернігівського міського голови. Для того, щоб він працював ефективніше, новим проектом рішення міської ради пропонується зобов’язати застосовувати процедуру аукціону для всіх вільних земельних ділянок. Якщо ж не виявиться бажаючих змагатися за право оренди, тоді така ділянка передаватиметься комунальному підприємству, яке шукає інвестора.
- Якщо депутати міської ради підтримають таке рішення, всі земельні ділянки в місті, вільні від забудови, зможуть передаватися в оренду тільки після аукціонів. Це дуже важливо, адже це врегулює питання, які викликають дискусії у сесійній залі і нерозуміння громадськості. Ми хочемо зробити це максимально прозоро, відкрито, адже були неодноразові запитання від громадськості. Також нещодавно дуже вдало провели аукціон щодо визначення місць оренди ділянок для торгівлі вуличною їжею та кавою. Коли ми запропонували такий прозорий аукціон, ми побачили їх реальну вартість. Ціна зростала з близько 100 грн за квадратний метр до 2100 на місяць. Після запровадження аналогічної процедури з землею ми побачимо і її реальну вартість. Від цього виграє як місцевий бізнес та інвестпривабливість міста, так і вся громада Чернігова. Декілька місяців тому міський голова Владислав Атрошенко дав відповідне доручення, він тримав його на контролі, вже прийшов час приймати це рішення. Я сподіваюсь, що вже з другого півріччя цього року, чи навіть із травня, вся земля у Чернігові буде надаватися в оренду тільки після аукціону. Це зробить наше місто ще більш відкритим і сучасним, - переконаний Олександр Ломако.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.