Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 18:41:14

Сергій Андрос: “Ми ведемо відкритий діалог”

14.08.2012   15:53Агенцiя

Напередодні чергової річниці незалежності України ми вирішили поговорити про досягнення і сучасні виклики з народним депутатом, членом Партії регіонів Сергієм Андросом.

- Сергію Олександровичу, з чим, на Вашу думку, Україна зустрічає своє повноліття?

- Як не дивно, але тільки зараз ми можемо повноцінно називати Україну державою. Звісно ще в 1991 році ми отримали всі атрибути державності: гімн, прапор, кордони та інше. Лише через 20 років з моменту “народження” вдалося наповнити державу змістом. Тільки зараз і на Сході, і на Заході з нами починають говорити на рівних, не з позиції сили, а на рівних.

- Що саме Ви маєте на увазі?

- Якщо порівнювати державу з людиною, то в більшості країн тільки в 21 рік молода людина отримує всі права громадянина, а разом із правами отримує і обов’язки. Так і держава. Але скажіть мені, хто матиме справу з людиною, яка постійно змінює власну точку зору і хоче мати всі права, а від обов’язків відмовляється. Саме тому на міжнародній арені Україну довго сприймали, як ненадійного партнера. За період правління “помаранчевих” із 2005 до 2010 року вся державна вертикаль влади була зруйнована. Президент говорив одне, Прем’єр робила інше, а Верховна Рада взагалі жила своїм життям. В таких умовах неможливо працювати взагалі, і перше, що мав зробити Президент Віктор Янукович, так це об’єднати всіх у єдину команду. Сформована команда з єдиним баченням розвитку держави дозволяє вести чітку й зрозумілу зовнішню політику і укладати довгострокові угоди.

- Чому ж тоді всередині держави немає послідовності: то пенсійний вік підвищуєте, то Янукович соціальні ініціативи проголошує?

- Так здається лише на перший погляд, у державі, як і в сім’ї бувають різні часи – і коли треба заощаджувати, і коли заощадження витрачати. Якщо серйозно, то ми розпочали з народом відкритий діалог. Пенсійна реформа потрібна була? Потрібна! Податковий кодекс потрібен? Потрібен! Лихо в тому, що цими питаннями треба було займатися ще в 2005 році, але тоді влада ділила повноваження і постійно проводила вибори.

Ми ж, незважаючи ні нащо, мали розпочинати реформи. І ми їх розпочали. І відкрито сказали людям: треба потерпіти. За два роки вдалося стабілізувати економіку, що в свою чергу дозволило взятися за підвищення соціальних стандартів для населення.

- Тобто ви свідомо пішли на непопулярні кроки?

Свого часу політикани ухвалювали “красиві” закони, щоб перед черговими виборами отримати додаткові відсотки. Навіть коли приймався закон про дітей війни Мороз і компанія розуміли, що виконати його в повній мірі буде неможливо. Звісно можна було б і собі так чинити, але це не в характері Партії регіонів.

Хтось же мав щось робити, в ЄС проводять непопулярні реформи, аби уникнути кризи, США зменшує соціальні видатки, в таких умовах не можна думати тільки про вибори, необхідно економіку рятувати, чим ми й займалися. Зрозумійте, іноді непопулярні кроки робити треба, не зважаючи на рейтинги, адже ми живемо в цій державі і маємо дбати про її завтрашній день.

Нам українці виявили довіру і в 2006 році, і в 2007, але тільки після обрання Віктора Федоровича Президентом ми змогли розпочати реальні реформи. Після кризи економіка знаходилася в жалюгідному стані. Ми її стабілізували і тепер маємо стимулювати. Будівництво – це та сфера, котра може бути локомотивом і потягнути за собою економіку. Ми збудували інфраструктуру до Єврочемпіонату з футболу і, аби не спиняти подальший розвиток будівельної галузі, Президент запропонував: нехай будують житло. Так виникла програма здешевленої іпотеки з пільговою ставкою в 3%, при цьому держава взяла на себе компенсацію різниці ставки від 13 до 14%. Перевагу надаватимуть сім’ям із дітьми та тим, хто потребує покращення житлових умов. Знаю, що 11 чернігівських родин підписали договори здешевленої іпотеки і отримають власне житло.

Спокійно і планомірно відбувається виплата тисячі з радянських заощаджень. На початок серпня кошти отримали майже 2 млн. громадян. Уряд разом з Ощадбанком розумно і цивілізовано організували цей процес.

- Наближаються парламентські вибори. З чим Партія регіонів піде до виборців?

Ми ведемо відкритий діалог і брехати не збираємося. Проблеми є, і ми цього не приховуємо. Не можна за помахом чарівної палички одразу зробити все в найкращому вигляді. На все потрібен певний час. Ми розпочали роботу і доведемо її до логічного кінця. Так, протягом року мінімальна заробітна плата в середньому зросте до 1134 грн., а мінімальна пенсія – до 842 грн. До речі, мінімальна заробітна плата в 2009 році становила 643 грн., а пенсія – тільки 500 грн. Із травня 2012 року вступила в силу постанова Уряду про підвищення рівня соціального захисту, якою передбачено зростання всіх трудових пенсій для 13 млн. пенсіонерів майже на 100 грн. Також збільшено суми виплат при народженні дитини: 27,5 тис.грн. при народженні першої дитини, 54,9 тис.грн. – при народженні другої і 109,8 тис.грн. – при народженні третьої і кожної наступної дитини.

Свого часу чернігівські ЗМІ в’їдливо писали, що наша область на останньому місці за темпами розвитку. Чомусь останнім часом я не побачив жодної статті про те, що ми вийшли на 5 місце. Успішно розвивається аграрний сектор. В цьому році зібрано врожай від 30 до 60 центнерів з гектара. Хіба це не чудовий показник роботи справжньої команди? Мені здається, з цим уже не соромно йти до виборців. Чернігівська економіка показує стабільні показники росту, в таких умовах можна підвищувати соціальні стандарти не на словах, а щоденною копіткою працею всієї влади.

Aнтоніна Радченко

PR

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини