Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:18:48

Відтепер головна водна артерія України - Дніпро буде під постійним контролем науковців

27.03.2019   10:14Агенцiя

26 березня у Чернігові розпочалася підсумкова конференція міжнародного проекту «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», що реалізується у рамках Програми територіального співробітництва ЄС для країн Східного партнерства «Україна – Білорусь».

Метою цієї ініціативи є підвищення ефективності управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро.

У відкритті заходу взяли участь перший заступник голови обласної ради, голова Наглядової Ради Чернігівського національного технологічного університету Валентин Мельничук, проректор Чернігівського національного технологічного університету Олег Новомлинець, науковці та студенти Чернігівського національного технологічного університету, Гомельського державного технічного університету імені П.В. Сухого, представники державних установ та партнери низки громадських організацій.

Як було наголошено, однією з найболючіших проблем сучасності є забезпечення людей якісною питною водою. Через безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища, надмірне використання природних ресурсів та безсистемну господарську діяльність, мільйони людей на планеті страждають саме через дефіцит води та її забруднення.

Звертаючись до присутніх на підсумковій конференції міжнародного проекту, Валентин Мельничук наголосив, що незважаючи на велику кількість річок, озер та підземних водних артерій, питання якісної питної води є досить актуальним як для Чернігівщини, так і всієї України.
Проект з комплексного управління транскордонними водними ресурсами в Україні та Республіці Білорусь Валентин Мельничук назвав епохальним рішенням. Адже без сумніву, що від дбайливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів залежить життя наших нащадків.

До колективного обговорення виконання проекту також долучився через Skype з столиці Німеччини міста Берлін адміністратор проектів «Україна – Білорусь» Програми Східноєвропейського партнерства, Німецького товариства міжнародного співробітництва Ерг Роелофс.

Модератором пленарного засідання виступив завідувач кафедри БРАС Чернігівського національного технологічного університету Олександр Велігорський.

Під час заходу серед іншого зазначалося, що в результаті співпраці та реалізації проекту впроваджено низку науково-інженерних рішень, проектування та будівництва інфраструктурних об'єктів.

Зокрема, розроблена та запроваджена система з двох нових автоматизованих гідрометеорологічних-екологічних станцій, встановлених в місцях багаторічних спостережень транскордонної ділянки річки Дніпро в місті Лоєв (Республіка Білорусь) та смт Любеч, (Україна).

Про особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу, методи обробки вимірювальної інформації та бездротового зв'язку гідрометеорологічних станцій розповіли науковці Чернігівського національного технологічного університету, координатор проекту THEOREMS-Dnipro Анатолій Приступа та Гомельського державного технологічного університету, експерт проекту THEOREMS-Dnipro Андрій Сахарук.

За словами виступаючих, Web-ресурс проекту THEOREMS-Dnipro, який буде інтегрувати аналітичну та вимірювальну інформацію про транскордонну зону річки Дніпро та оперативно інформуватиме служби МНС Білорусі та України про небезпечні значеннях реєстрованих параметрів.

Всі ці та інші ініціативи сприятимуть підвищенню ефективності системи моніторингу гідрометеорологічних та екологічних параметрів стану транскордонних водних ресурсів басейну річки Дніпро.

Завдяки проекту створюється новий клас інженерно-наукової інфраструктури для Республіки Білорусь і для України, який буде відповідати кращим світовим зразкам в даній сфері діяльності. Засоби вимірювання метеорологічних, гідрологічних та екологічних параметрів зосереджуються в одній точці і об'єднуються в одну станцію. Автоматично через 10-хвилинні інтервали часу від станції передаються інформаційні пакети на Web-сервер, а після обробки на ньому - на державну і Міжнародну мережі гідрологічних, метеорологічних і екологічних параметрів. Саме так, з отриманням всього комплексу необхідних параметрів з однієї точки, працюють комплексні автоматизовані метеостанції в багатьох країнах світу.

Відбулися дискусійні панелі: «Вода – основа життя», «Шляхи підвищення обізнаності населення про воду», «Конструкційні особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу».

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.