Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:56:10

Відзначення 193-ої річниці від дня народження Пантелеймона Куліша

09.08.2012   21:57

9 серпня на хуторі Мотронівка Борзнянського району відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 193-ої річниці від дня народження видатного українського письменника, літературознавця, етнографа, історика, публіциста Пантелеймона Куліша.

«Відомий суспільно-культурний діяч, обдарований літератор, передусім, палкий патріот України – він протягом усього життя самовідданою працею стверджував безмежну любов до рідної землі.

Його подвижницька діяльність була присвячена збереженню національної самобутності рідного народу, розбудові української культури, розвитку нашої мови та літератури.

Він одним з перших почав писати українською мовою наукові праці, чим сприяв закладанню основ української наукової мови», - наголосив у своєму виступі голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Пам’ятні місця родини Куліша пов’язані, насамперед, з хутором Мотронівка на Борзнянщині. Тут він мешкав з дружиною Ганною Барвінок, займався літературною творчістю.

Зважаючи на вагомість творчої спадщини письменника для вітчизняної культури, в селі Оленівка Борзнянського району створено обласний історико-меморіальний музей–заповідник Пантелеймона Куліша „Ганнина Пустинь”. Його ім’я присвоєно гімназії у м.Борзні.

«Як зазначив на засіданні Громадської гуманітарної ради Президент України Віктор Янукович, «духовна сфера має величезний вплив на свідомість і переконання людей» і тому «нам треба повернутися до наших власних джерел і там черпати енергію». Одним з таких джерел духовної енергії є відтворена садиба Кулішів-Білозерських, - зазначив Володимир Хоменко.

Принагідно керівник області висловив вдячність народному депутату України Івану Плющу за допомогу і турботу про відродження цього осередку культурної спадщини, а також інших пам’яток історії на Чернігівщині.

«Творчість Пантелеймона Куліша, що виокремлювала його навіть серед плеяди видатних сучасників, завжди слугуватиме невичерпним джерелом патріотизму і натхнення для багатьох наступних поколінь українців.

Нехай пам’ять про Пантелеймона Куліша живе в наших серцях, а його мудрі істини людського буття втілюються в життя вдячними нащадками», - зазначив Володимир Хоменко.

В урочистому заході взяли участь та виступили народний депутат України, Герой України Іван Плющ; Лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, Герой України Іван Драч; доктор філологічних наук, професор, академік НАН України Микола Жулинський; перший заступник голови обласної ради Іван Коробка; кандидат історичних наук, директор інституту національних проблем освіти Міністерства освіти і науки Російської Федерації Людмила Мельник; ректор Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова, професор, академік, доктор філологічних наук Віктор Андрущенко; лауреат національної премії ім. Тараса Шевченка, народний артист України Василь Нечепа; делегація Чернігівського земляцтва на чолі з головою Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м.Києві Віктором Ткаченком, делегації від Борзнянського, Бахмацького та Ніжинського районів.

Також було оголошено привітання учасникам заходу від народного депутата України, голови депутатської фракції «Реформи заради майбутнього» Ігоря Рибакова.

Після покладання квітів до могил Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок та Василя Білозерського заупокійну літію відправив благочинний священник церков Борзнянського району протоієрей Іоанн Оленчук.

В рамках святкування 193-ї річниці від дня народження Пантелеймона Куліша учасники та гості свята переглянули концертну програму, фотовиставку з історії становлення та розвитку музею-заповідника « Ганнина пустинь», музейний комплекс, презентацію вокально-літературної вистави, основу якої склали українські народні пісні, листи і твори Пантелеймона Куліша.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.