Ми – команда президента. ВІДЕО
26 лютого у прес-центрі «Чиста політика» відбулася прес-конференція на тему «Ми – команда президента».
Захід був присвячений підтримці курсу змін в країні, започаткованих чинною владою. Ці реформи мають підтримку серед діячів різних сфер, і тому в цей день за одним столом зібралися люди, які поділяють проєвропейські цінності та хочуть бачити Україну успішною державою.
Захід розпочав головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, який заявив, що наша країна почала ставати справді незалежною за час діяльності нинішньої влади і взяла курс на зміни та реформування (що особливо близько пану Миколі, адже відбулася, зокрема, і медична реформа), що має бути продовжено й надалі разом з курсом на Євросоюз та НАТО, а тому він підтримує нинішнього президента.
Продовжила прес-конференцію генеральний директор заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва, котра зазначила, що фахово вже багато років займається історією України (котра постійно була кимось поневолена), але 2014 рік став переломним, і прогресивні громадяни (до яких себе відносить і пані Наталія) розуміють, що європейські стандарти забезпечать процвітання країни, а вражаючі реформи (зокрема, в армії) дають позитивний результат, а тому жінка підтримує президентський курс.
– Зміни в нашій країні повністю співпадають з моїм світоглядом і я переконаний, що українці є європейською нацією і наше місце в Європі (куди ми прагнемо з 90-х років), а оскільки по роботі я часто спілкуюся з молоддю, то основною ідеєю тут є те, що ми маємо збудувати Європу в Україні, переймаючи позитивний європейський досвід, – повідав ректор Ніжинського державного університету імені М.В. Гоголя Олександр Самойленко, – оскільки сам ціную в політиках патріотизм, професійність і порядність, то я глибоко переконаний, що саме ці риси притаманні сьогоднішньому керівництву країни, а як освітянин, хотів би звернути увагу ще й на реформування освіти в Україні, що розширює можливість і світогляд студентів та має перспективи для змін в країні на краще.
«Українці завжди були вільною нацією, тому на сьогодні маємо реформування, результати від якого зможемо побачити не одразу, а я підтримую політику нашого уряду, особливо територіально-адміністративну реформу, адже дійсно місцеві кошти мають лишатися в регіонах (вже зараз, відвідуючи різні ОТГ, можна бачити позитивні зрушення в громадах), стосовно виховної роботи теж можна відмітити плюси (наприклад, стала популярною гра «Сокіл»/«Джура», побудована на козацьких засадах), – зауважив директор Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Петро Степовик, – тому я підтримую наш уряд і діючого президента».
– Нинішнє реформування освітня значно відрізняється від попередніх, бо має фінансову підтримку на найвищому рівні, а Нова українська школа – це ключова реформа, яка має на меті створення школи, у якій би було цікаво вчитися дітям, при цьому пріоритетним напрямком є інклюзивна освіта (де Чернігівщина є в авангарді), – переконана директор Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва Ірина Мельниченко, – нині Україна знаходиться на «історичній переправі», на якій, як кажуть, «коней не міняють», а тому варто підтримати нинішню владу.
«З подивом для себе зробив висновок восени минулого року, що я підтримую курс реформ діючої влади, де «трьома китами» є оборона, економіка та право, а тому реформи є невідворотними, хоча й болісними, стосовно ж реформування правової системи, то сподіваємося на позитивне завершення цього процесу (до речі, приємна новина – антикорупційний суд вже зареєстровано, як юридичну особу), – розповів адвокат Сергій Хоменко, – тому підтримую усі реформи в державі, які, можна сказати однозначно, працюють і здійснюються».
Завершив захід військовий капелан Євген Орда, який підтримує курс президента, бо з першого дня був на фронті і бачить, як за останні роки розвивається й зміцнюється українська армія (котра до цього занепадала).
Після цього спікерам було поставлено кілька питань:
– Що є «свідомим вибором» і як ним користуватися?
– Свідомий вибір – це глибокі переконання в тих діях, які може реалізувати певний кандидат, з програмами яких можна ознайомитися. Громадяни, маючи певні симпатії чи антипатії, можуть оцінити діяльність кандидатів та порівняти це зі своїми надіями й прогнозами на майбутнє.
– Як в результаті децентралізації змінилися відносини між центральною владою та громадами?
– Зараз фінансові питання, в принципі, вирішені, але територіальні питання ще в процесі. В Європі (наприклад, у Польщі) ця реформа пройшла успішно, тому очікуємо, що кошти громад будуть залишатися для потреб самих ОТГ, де краще розуміють, куди їх витрачати. Сподіваємося, що, наприклад, Куликівська ОТГ, стане найуспішнішим прикладом реформування. Але при цьому багато чого залежить і від компетенції кадрів, яких часто не вистачає на місцях. Тому обирати слід тих людей, які не лише обіцяють, а й щось роблять…
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.