Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 13:59:40

(Vox populi) Глас народу. Чернігів

06.08.2012   14:00Агенцiя

Згідно діючого законодавства половина депутатського корпусу (225 осіб) буде обрана за партійними списками, друга половина – в мажоритарних округах. Відновлення такого принципу відбору кандидатів дуже схвально оцінюють мешканці Чернігова.

Voxpopuli

Voxpopuli

Люди переконані, що кандидат, якого вони обиратимуть від громади, з яким безпосередньо поспілкувалися перед виборами, розповіли йому про проблеми і очікування, буде допомагати у вирішенні проблемних питань. У кожної людини – свої вимоги до кандидата, але всі хочуть обрати людину порядну, чесну, принципову працьовиту. Це повинна бути людина молода, що розуміє проблеми усіх верств населення і бачить певні перспективи. Необмінно, обраний депутат – людина державна, що має певний досвід, і не словом, а ділом довела, що працює заради людей. Депутат повинен не конфліктувати у сесійній залі, а вирішувати проблеми людей через прийняття відповідних законів. При цьому люди переконані, що ані віросповідання, ані національність, ані місце народження депутата практично не мають жодного значення і не надають впливу на його роботу та прийняті рішення.


Ярослав Хромов, студент 4-го курсу Інституту історії Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка:
– Це дуже добре, що ми будемо обирати депутатів від народу. Ця людина, на відміну від тих, хто йшов за списками, буде зацікавлена у тому, щоб отримати підтримку з боку громади. Депутат буде прикладати зусиль для того, щоб вирішити проблему конкретної людини, тої, що надала йому свій голос, свою довіру. Але є і проблема. Досвід показує, що тільки-но депутат приходить до Ради, він забуває про обіцянки, про те, що йому наказували виборці. Тому має бути прийнятий механізм, по якому депутата, який не виконує зобов’язання, громада мала можливість відкликати.
Я думаю, що при цьому голосуванні у простих людей може виникати деяка плутанина. Люди привикли бачити партійних вождів, людей “розкручених”. А тут з’являється проста людина, яка теж буде сприйматися, як частина партії, до якої вона належить. Я переконаний, що треба робити вибір депутата-мажоритарника відповідно до справ, які він робить, а не дивитись на його партійність. І не лише напередодні виборів. Кандидат повинен працювати системно, і вже мати певні досягнення. Якщо людина вже щось зробила для громади, то чому б йому не надати можливість зарекомендувати себе на державному рівні?


Світлана Козакевич, пенсіонер, працювала на чернігівському підприємстві “Хімволокно”:
– Я переконана, що для громади депутат, який йде по мажоритарному округу, зробить набагато більше, аніж ті, хто йде за списком. Ми обираємо людину, яка вже щось зробила для громади і на ділі доказала, що вміє і може працювати. Ця людина повинна довести громаді, що може виконувати її наказ, чесно та відкрито відстоювати інтереси тих, хто її обрав. Майбутній депутат повинен на законодавчому рівні вирішувати проблеми регіону. А в нас регіон – доволі складний. І хоча місто велике, красиве, його треба розвивати. Треба на державному рівні сприяти розвитку туризму. Треба щось робити з підприємствами, які вже майже не працюють! Їх треба підіймати з колін, бо відсутність роботи веде до того, що молодіж від’їжджає до інших міст. З цими та іншими проблемами ми повинні йти саме до мажоритарного депутата, і я переконана, що це дуже доцільно, що їх повернули.
Треба зробити так, щоб ЖЕКи звертали увагу на мешканців будинків і дійсно надавали послуги. Для цього потрібна реформа ЖКГ країни в цілому. Щодо депутата, то він повинен бути чесним, відповідальним, принциповим і виконувати те, що пообіцяв людям. Щодо партійності, або того, звідки він родом – то це неважливо. Головне – що це за людина і чи можна йому довіряти!


Тетяна Круговець, практичний психолог ДНЗ № 4 м. Чернігова:
– Це дуже добре, що ми маємо можливість побачити кандидата, якого обираємо до Верховної ради. Безперечно, це повинна бути людина чесна і порядна, яка знає проблеми регіону, та бачить шляхи їх вирішення. Дуже добре, що зараз депутати відстоюють рідну мову, і це потрібно робити. Але я хочу, щоб депутат звернув увагу на аграрний сектор. Мої батьки з села, і тому мені це питання дуже болить. Я хочу, щоб мої діти і онуки пили не якесь сухе молоко, розведене водою, а коштували молоко від корівок! Хочу, щоб батьки не вирізали корівок, не здавали літру молока за 1,8 грн., як зараз. Адже в магазині воно коштує 8-10 гривень. І ми розуміємо, які кошти “наварюються” підприємцями, у той час, коли селяни працюють майже задарма! Я хочу, щоб депутат звернув увагу саме на це, щоб підняв аграрній комплекс.
Я мрію, щоб депутат звернув увагу на розвиток дитячих садочків. І займався цим не лише перед святами, і приносив якісь подарунки. Я переконана, що депутат повинен працювати системно. Треба звертати увагу і на іграшки в на розвиток закладів. Бо батьки зараз хочуть, щоб у дитини був високий пізнавальний рівень, а інколи у садочку доводиться розраховувати тільки на допомогу батьків. Треба, щоб підтримка була на рівні держави! Треба щоб на кухню плиту придбали за державні кошти, меблі – теж за рахунок бюджету. Щоб була реальна допомога з боку держави дошкільним навчальним закладам.


Андрій Гвоздь, мешканець Чернігова, начальник дільниці у будівельній фірмі:
– Я вже другий раз буду приймати участь у виборах до Верховної Ради. Мені не подобається обирати кандидатів за списками партій. І це дуже добре, що відновили мажоритарну систему. Це, на мою думку на 100 відсотків добре! Обираючи конкретну людину, я можу ознайомитися з його програмою. З програмою, яку писала не партія, а конкретний кандидат. І ця програма буде стосуватись конкретного регіону! У даному випадку – міста Чернігова.
Якщо безпосередньо брати наше місто, то з майбутнім кандидатом хтось знайомий особисто, хтось знає про нього через свата-брата. Коли людина працює на благо громади, ми можемо судити по його справах.
Стосовно кандидата, то я переконаний, що це повинна бути людина молода, яка розуміє проблеми усіх верств населення. Чесна, відкрита, пряма людина. Майбутній депутат повинен знати проблеми і шляхи їх вирішення. А те, що в Чернігова проблем забагато – знають усі. На мій розсуд, найважливіша проблема – це реформа ЖКГ. Так жити, як зараз живемо ми – неможливо! Сплачуючи гроші, люди мають отримувати якісні послуги. Треба вирішувати програму з утилізацією відходів, приймати програму по старій забудові. Бо таких будинків у Чернігові – чимало, а місцевий бюджет вирішити цю проблему не може. Треба приймати програму по будівництву нового житла. Житло повинно стати доступним для молоді. Я – за кандидата, який буде вирішувати ці питання на державному рівні.


Катерина Петрушинець, студентка четвертого курсу ЧДТУ:
– У Верховній Раді потрібні люди, які бачать мету, хочуть покращити життя людей того регіону, який обрав їх депутатами. Ми повинні проголосувати за людину ініціативну, яка знає як і що треба родити, щоб наше місто розвивалося. Депутат повинен бути чесним, і дотримуватись свого слова. Також він повинен мати певний досвід роботи у владі. Без розуміння того, як все відбувається, неможна прийняти правильне рішення.
Стосовно Чернігова, то це – чудове історичне місто. Але, нажаль, питання дозвілля молоді у нас не вирішене. Коштів на молодіжні програми у міста немає. Тому потрібна підтримка з боку держави! Чому молоді люди їдуть з Чернігова? Одна з причин полягає саме у тому, що тут нема можливості організувати своє дозвілля.
Ще одна проблема міста – догори. Тих коштів, що виділяються на ремонт, недостатньо. Коли я їду, то бачу, що як водій не намагається, але попадає в ті ж самі ямки. Також проблема в Чернігові є і з освітленням. У нічний час – по місту страшно ходити – темрява! Вирішення цих проблем повинно бути закладене у програмі кандидата у депутата Верховної Ради від Чернігова.


Оксана Сергієчко, старша медична сестра Чернігівської міської лікарні № 1:
– Майбутній депутат повинен опікуватись медичною галуззю міста. Зараз у лікарнях погане забезпечення обладнанням, відсутність медичних препаратів, побутові проблеми, проблеми ремонту приміщень. Головна причина цього – недостатнє фінансування. Люди вимушені сплачувати благодійні внески, але гроші на це є не у кожного! Фінансування медичної галузі міста повинен вирішувати депутат Верховної Ради. І дуже добре, що його ми обираємо на мажоритарній основі. Ця людина повинна розуміти проблему і бачити шляхи її вирішення. Зустрічаючись з людьми, кандидат повинен донести свою програму до людей. І, якщо люди бачать, що це – реальна програма, яка буде виконуватись, треба підтримати кандидата. Треба прийняти закон, за яким депутат звітує перед громадою. І якщо він не виконує обіцянки, його треба відкликати.
Не менш важливе питання, ніж медицина – комунальний сектор. У Чернігові комунальні проблеми не вирішені. Дороги, житло, дахи – усе потребує ремонту. І депутат має працювати над вирішенням цих проблем. Якщо надаються реальні якісні послуги, то і люди будуть за них платити.
І, мабуть саме головне, щоб після виборів, як депутати займуть свої місця у Раді, все те, що вони обіцяли, виконувалося.


Людмила Соломаха, старша медична сестра прийомного відділення Чернігівської міської лікарні № 1:
– Потрібно давно було зробити так, щоб люди бачили, кого обирають! Люди мають знати, звідки ця людина, де працювала, що вже зробила у житті для тих, хто живе поруч. Депутат має бути людиною чесною і дотримувати свого слова. Треба, щоб обіцянки не залишились обіцянками. Тому голосувати треба, по справах, а не по словах кандидата. Те, що зараз агітують за депутата, який живе у Чернігові, це, мабуть, не дуже вірно. Можна усе життя прожити у Чернігові, але нічого путнього для громади так і не зробити. Я знаю багато прикладів, коли депутат не з Чернігова зробив набагато більше для розвитку міста, аніж той, хто народився і виріс у нашому місті. Людина має бути відповідальною, а звідки вона родом, від якої партії, це для депутата-мажоритарника – не важливо.


Світлана Дьомина, страховий агент, мешкає у Чернігові:
– Мені подобається мажоритарна система, тому, що видно конкретну роботу депутата. Ми бачимо, як він виконує свої обіцянки, як працює на сесії, як приймає участь у розробці законів та безпосередньому голосуванні за них. Коли ми обирали людей у списку, то було невідомо, хто конкретно відповідає за те, що відбувається. Як то кажуть: з партії не спитаєш!
Якщо б мене попросили сформулювати три основні вимоги до депутата, то я назвала б: компетентність, володіння ситуацією у регіоні та працьовитість. Також депутатові не завадить ініціативність, авторитетність та цілеспрямованість. Те, що кажуть, начебто кандидат повинен бути місцевий – на мою думку, це неважливо. Я, наприклад, народилася у Чернігівському районі. А мій чоловік – “западенець”. Чоловіку подобається Чернігів, і люди, які тут живуть. Половина сім’ї спілкується на російській, половина говорить українською. І це нам не заважає розуміти і любити одне одного! Людину треба оцінювати за справами, а не за словами!


Тетяна Олещенко, завідувач гуртожитком Чернігівської ТЕЦ:
– В цілому мажоритарну систему оцінюю позитивно! Буде з кого спитати і подивитись в очі! А те, що у майбутнього депутата проблем буде – хоч відбавляй і всі їх прийдеться вирішувати, то я у цьому переконана! Люди ж спитають: чому зроблено саме так, або, чому не зроблено зовсім.
А робити треба багато. І перше, найголовніше питання – проблеми комунального сектору. Щоб їх вирішувати, ї, насамперед, треба розуміти! Дороги, дахи, зруйновані будинки – одним словом: проблеми ЖКГ. Це, на мою думку – головне! Для міста тих коштів, що платять люди – недостатньо. Я це бачу по гуртожитку, яким опікуюсь. Але й у міста нема зайвих коштів, бо нема наповнення бюджету. Тому, вирішення проблеми ЖКГ тягне за собою потребу у вирішенні питання роботи підприємств, які будуть давати надходження до бюджету. Треба зробити такі умови, щоб місто мало можливість розвиватися.
Взагалі, створення нових робочих місць, з нормальною зарплатою, вирішіть багато проблем Чернігова. Якщо у людей будуть кошти, вони будуть купувати житло, а значить і місто буде будуватись.
Наш депутат повинен бути енергійним і працьовитим, щоб зробити хоч щось у цьому напрямку. Якщо депутат буде знати проблеми регіону, тоді він зможе і допомогти людям, які там живуть.


Світлана Даніч, працівник Станції швидкої допомоги Чернігова:
– Я дуже хвилююсь саме за медичну галузь міста. Хто за що, а я – за швидку допомогу! Станція швидкої допомоги, наприклад, має розраховувати на допомогу Держави. Місто Чернігів – місто людей похилого віку. І тому робота медиків для мешканців Чернігова – дуже важлива. Ми потребуємо нового обладнання, нових машин. Тому головне питання, яке повинен вирішити депутат – фінансування медичної галузі. І зовсім не важливо, звідки родом буде ця людина. Головне, щоб він знав проблеми міста і бачив шляхи їх вирішення!
Мажоритарна система виборів – це добре! Стосовно свого депутата, то я знаю, за кого буду голосувати! Я конкретно знаю, хто він, що він, де його знайти, якщо в мене виникне нагальна проблема. Знаю, як з нього спитати! Партійний список – це кіт у мішку!


Ельвіра Новрузова, студентка Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя:
– Проблем у нашого міста дуже багато. Самотужки їх не вирішити. І тільки депутат-мажоритарник може допомогти Чернігову і його мешканцям у цьому! Але я хочу, щоб депутат вирішив іншу проблему, яка стосується мене, та тисяч молодих людей нашого міста і країни в цілому. Це – питання першого робочого місця. Куди не підеш, усі питають досвід роботи. А де його набути, цей перший досвід? Я мрію бути вчителем, але влаштуватися за фахом буде дуже важко. Питання щодо надання першого робочого місця треба вирішувати на рівні держави.
Ще одна проблема – дозвілля молоді. Вона витікає з першої проблеми, і тягне за собою такі пагубні наслідки, як п’янство, наркоманію та інше. З п’яти років я живу на Шерстянці. Молодим людям там просто нема чим зайнятись! Щоб зробити район ближчим до міста, мабуть, треба зробити дорогу, яка поєднає Шерстянку і Чернігів. Усі депутати, що йдуть на вибори, обіцяють це зробити. Але на самому ділі, одразу забувають про це, як тільки їх обирають. Тому наш депутат має бути людиною слова!


Наталя Гордун, вихователь ДНЗ № 37:
– Я переконана, що депутатом має бути людина дієва та цілеспрямована. Людина, що не на словах, а на ділі піклується про інтереси держави. Ми розуміємо, що діти – наше майбутнє. Для когось це – красиві слова. А хтось допомагає дітям реальними ділами. Зараз у нашому закладі розпочалися ремонтні роботи. Мені відомо, що це заслуга людини, яка нещодавно приїздила до нас, щоб ознайомитись з проблемами. Буквально через пару днів з обласного бюджету були виділені кошти і розпочалася конкретна робота. Освіта Чернігова потребує допомоги, і майбутній депутат повинен знати, як її надати. Потребує допомоги не лише освіта, а й усе місто. Ми повинні його розбудовувати, потрібно зносити старі будівлі, та відбудовувати новий Чернігів. Саме депутат від Чернігова має вирішувати ці питання на рівні Києва. Безумовно, треба також вирішувати проблему з працевлаштуванням. Молоді люди не можуть прогодувати себе, не те, що сім’ю. Місту потрібні інвестиції, потрібна підтримка на рівні Держави.

PR

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини