Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:59:09

Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС

06.08.2012   09:48

3 серня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Провів засідання комісії її голова Валерій Зуб.

З ходом виконання рішення обласної ради від 25 січня 2008 року “Про затвердження обласної Програми “Репродуктивне здоров’я населення Чернігівської області” на період 2008-2015 роки” депутатів ознайомив в.о. начальника управління охорони здоров’я Володимир Пулін. Він зауважив, що основними завданнями обласної Програми є створення умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення області. Тому в акушерських та неонатологічних відділеннях області проводиться забезпечення сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Реорганізуються відділень для впровадження сучасних перинатальних технологій. За словами Володимира Пуліна, з моменту запровадження Програми на чверть знизився рівень штучного переривання вагітності. За 6 місяців поточного року він складає 4,7 із 1000 жінок. Також зменшилась смертність новонароджених у порівнянні з минулим роком і складає 7,06 відсотків. У всіх акушерських закладів області впроваджено спільне перебування матері та дитини, створено 83 індивідуальних та 2 сімейних пологових залів. Більше половини пологів є партнерськими. В області працює вже 17 закладів, які мають статус “Лікарня доброзичлива до дитини”. Працюють “Школи відповідального батьківства”. Фактичний обсяг фінансування напрямків Програми на 1липня нинішнього року склав 15,8 тис. грн. із запланованих 36,1 тис. грн.

Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з артеріальною гіпертензією депутатів поінформувала начальник відділу лікувально-профілактичної роботи Галина Лисенко. На її думку реалізація цього проекту сприятиме зниженню захворюваності і смертності від гіпертонічної хвороби, адже в нашій державі понад 12 млн. громадян з цим недугом. В області майже у 300 тис. осіб підвищений артеріальний тиск. Тобто, у кожної третьої дорослої людини сьогодні відмічається артеріальна гіпертензія різної форми. Щорічно це захворювання виявляють у 20 тис. населення області.

Аби ліки були доступні для людей з гіпертонічною хворобою, Міністерством охорони здоров’я підписано Меморандум з провідними вітчизняними фармацевтичними компаніями, які взяли на себе зобов’язання встановити граничні ціни на препарати та створити на своїх підприємствах 2-місячний запас цих ліків. – Вже з 1серпня хворі купують ліки по референтним цінам зі знижками, – підкреслила у своєму виступі Галина Лисенко.

Члени постійної комісії також розглянули звернення депутатів обласної ради Юрія Солодька та Миколи Шимка.

Після детального обговорення питаннь, винесених на розгляд засідання, члени постійної комісії прийняли відповідні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.