Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 18:31:41

Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС

06.08.2012   09:48

3 серня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Провів засідання комісії її голова Валерій Зуб.

З ходом виконання рішення обласної ради від 25 січня 2008 року “Про затвердження обласної Програми “Репродуктивне здоров’я населення Чернігівської області” на період 2008-2015 роки” депутатів ознайомив в.о. начальника управління охорони здоров’я Володимир Пулін. Він зауважив, що основними завданнями обласної Програми є створення умов безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я населення області. Тому в акушерських та неонатологічних відділеннях області проводиться забезпечення сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Реорганізуються відділень для впровадження сучасних перинатальних технологій. За словами Володимира Пуліна, з моменту запровадження Програми на чверть знизився рівень штучного переривання вагітності. За 6 місяців поточного року він складає 4,7 із 1000 жінок. Також зменшилась смертність новонароджених у порівнянні з минулим роком і складає 7,06 відсотків. У всіх акушерських закладів області впроваджено спільне перебування матері та дитини, створено 83 індивідуальних та 2 сімейних пологових залів. Більше половини пологів є партнерськими. В області працює вже 17 закладів, які мають статус “Лікарня доброзичлива до дитини”. Працюють “Школи відповідального батьківства”. Фактичний обсяг фінансування напрямків Програми на 1липня нинішнього року склав 15,8 тис. грн. із запланованих 36,1 тис. грн.

Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з артеріальною гіпертензією депутатів поінформувала начальник відділу лікувально-профілактичної роботи Галина Лисенко. На її думку реалізація цього проекту сприятиме зниженню захворюваності і смертності від гіпертонічної хвороби, адже в нашій державі понад 12 млн. громадян з цим недугом. В області майже у 300 тис. осіб підвищений артеріальний тиск. Тобто, у кожної третьої дорослої людини сьогодні відмічається артеріальна гіпертензія різної форми. Щорічно це захворювання виявляють у 20 тис. населення області.

Аби ліки були доступні для людей з гіпертонічною хворобою, Міністерством охорони здоров’я підписано Меморандум з провідними вітчизняними фармацевтичними компаніями, які взяли на себе зобов’язання встановити граничні ціни на препарати та створити на своїх підприємствах 2-місячний запас цих ліків. – Вже з 1серпня хворі купують ліки по референтним цінам зі знижками, – підкреслила у своєму виступі Галина Лисенко.

Члени постійної комісії також розглянули звернення депутатів обласної ради Юрія Солодька та Миколи Шимка.

Після детального обговорення питаннь, винесених на розгляд засідання, члени постійної комісії прийняли відповідні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.