Кілька фактів про хід медичної реформи на Чернігівщині
З 1 січня цього року пацієнти, які підписали декларації із сімейними лікарями, дільничними терапевтами та педіатрами, та ті, хто не визначився, розподілятимуться за двома умовними списками, відповідно «зеленим» і «червоним».

Відтак, на кінець 2018 року до «зеленого» списку в області потрапило близько 70% жителів (майже 700 тисяч). Пацієнти з «червоного» списку також не залишаться без медичної допомоги, але протягом року вони повинні обрати свого лікаря.
Нині в системі «E-HEALTH» зареєстровано 52 медичні заклади області, з них 38 таких, що надають первинну медичну допомогу.
– Найкращого показника в роботі з пацієнтами досягли у Корюківському районному центрі первинної медико-соціальної допомоги, де свого лікаря обрали 82% тамтешніх громадян. Нині склалася ситуація, коли в деяких районах подібні центри вже вичерпали свій «ресурс» з підписання декларацій, адже там певні лікарі вже набрали необхідну кількість пацієнтів,– повідомляє начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш. – Ми вдячні місцевій владі, головам ОТГ, які провели важливу роботу в цьому напрямку та успішно працюють над зміцненням матеріально-технічної бази медичних закладів, зокрема, із забезпечення лікарів комп’ютерною технікою, без якої діяльність медиків неможлива. Ми спостерігаємо тенденцію, коли первинна медична допомога вже не фінансується за остаточним принципом.
Також Петро Гармаш зазначає, що вже затверджено відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я, в якому визначено понижувальний коефіцієнт, що застосовується в разі набрання лікарем пацієнтів понад визначену норму. І це не дивно, адже щодоби декларації зі своїми лікарями підписують у середньому до тисячі жителів області.
Щодо інших ініціатив, то протягом року в області вдалося успішно реалізувати Програму «Доступні ліки»: виписано півмільйона рецептів на 29 мільйонів гривень.
Значні зміни відбулися в роботі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: введено в дію єдину центральну оперативну диспетчерську, робота якої відтепер базується на принципах кращих вітчизняних стандартів.
Читати також: Єдина оперативна диспетчерська «103»: зручно як для медиків, так і пацієнтів
Протягом прийдешнього року триватиме реформування первинної ланки надання медичної допомоги населенню, підписання декларацій, впровадження електронної документації, зокрема, електронних лікарняних листів, рецептів та карток пацієнта.
За повідомленням Управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.