У районах Чернігівщини обговорюють перспективи подальшого розвитк
Ще у чотирьох районах області — Козелецькому, Коропському, Ніжинському та Сновському — вчора, 12 грудня, відбулися засідання Рад регіонального розвитку.

Тема предметної розмови представників різних гілок влади: дієве впровадження децентралізаційних реформ та ефективний розвиток територій на найближчі роки.
Ніжинщина одна з перших в області почала реалізовувати реформу децентралізації. Про її переваги знають не з чужих слів. Адже створення у 2015 та 2016 роках відповідно Вертіївської та Лосинівської ОТГ дало можливість втілити в життя ряд соціальних проектів. Наразі у Вертіївській громаді планують будівництво амбулаторії та ще одного дитячого садочка, думають і над створенням муніципальної поліції. Натомість Лосинівська ОТГ має наміри забезпечити централізованим водопостачанням села Сальне та Леонідівка, облаштувати зони відпочинку.
Районна влада теж має плани: будівництво сільського Центру розвитку фізичної культури та спорту в Талалаївці, капітальний ремонт неврологічного відділення Ніжинської центральної районної лікарні та частини приміщень головного корпусу Ніжинського центру первинної медико-санітарної допомоги для створення палат реабілітації учасників бойових дій та ліквідації аварії на ЧАЕС. Будуть реконструювати ряд навчальних закладів та ремонтувати дороги.
Сновський район, громади якого повним складом увійшли до Сновської ОТГ, має непогані здобутки в агропромисловому комплексі. Втім, свою перспективу бачать не тільки у даному напрямі, а й у розвитку галузі культури і туризму.
Крім того, найважливіші завдання на найближчий час — подальший розвиток сільської медицини, освіти, забезпечення комплексного соціального захисту населення, насамперед малозахищених його верств.
Про здобутки, а також перспективи розвитку району на найближчі три роки, ефективність використання місцевих бюджетів, розвиток сільської медицини говорили на Раді регіонального розвитку Козелецького району. Акцент — покращення інвестиційної привабливості. Громади планують модернізацію об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, думають і про максимальне забезпечення місцевих жителів комплексом необхідних послуг.
Важливе рішення мають прийняти жителі населених пунктів Коропського району, що не ввійшли до Коропської ОТГ: створити ще одну – Понорницьку громаду або ж приєднатися до вже існуючої. Коропська ОТГ має ряд впроваджених інфраструктурних проектів, які покращили якість життя людей. У подальших планах: проведення ремонту доріг, створення сучасного центру надання адміністративних послуг, закупівля комунальної техніки, встановлення відеокамер спостереження тощо. Нагального вирішення потребують питання відновлення роботи очисних споруд та забезпечення громади якісною питною водою.
Головне – в усіх районах планують, використовуючи потенціал своїх територій, впровадження конкретних проектів, які мають значно покращити якість життя людей у кожному населеному пункті. Зі свого боку держава надала можливості, у першу чергу фінансові, для втілення таких амбітних планів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.