Стягнення боргів із заробітної плати та реалізація конфіскованого майна: що маємо в області
З квітня цього року за ініціативи Міністерства юстиції України стартувала кампанія по стягненню заборгованості із заробітної плати. На Чернігівщині створено регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби області рішень про стягнення такої заборгованості та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Запроваджено відповідну «гарячу телефонну лінію».

Як повідомив начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк під час прес-брифінгу в облдержадміністрації, з початку року погашено понад 10 мільйонів гривень заборгованості із зарплати.
Значно скоротили борги ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (понад 6,9 мільйона гривень) та ПАТ «Готель «Градецький» (майже 1,6 мільйона гривень). Серед існуючих найбільших боржників — ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння».
Учасники прес-брифінгу також говорили про примусове виконання судових рішень за порушення митних правил. За словами заступника начальника Чернігівської митниці ДФС Володимира Литвиненка, з початку року державна виконавча служба області поповнила держбюджет майже на 1,9 мільйона гривень, реалізувавши конфісковане майно. За цей же період безоплатно передано майна на суму понад 998 тисяч гривень.
Як відбувається реалізація конфіскованого майна?
Майно, вилучене митними органами і конфісковане за рішеннями суду через порушення митних правил, підлягає опису, оцінці та реалізації на електронних торгах, що проводить держпідприємство «СЕТАМ».
Згаданий онлайн-аукціон працює вже більше трьох років. Тут продаються товари різного характеру, починаючи від книг і закінчуючи автомобілями та промисловим обладнанням. Вартість найдешевшого лоту — 14,4 гривні, найдорожчого — майже 1,3 мільйона гривень.
Зареєструвавшись у системі, будь-хто незалежно від статків може взяти участь у торгах. Втім, на той чи інший лот необхідно подати заявку і сплатити гарантійний внесок — 5% від стартової ціни. Якщо особа не стала переможцем, внесок повертається.
Нереалізоване на перших торгах майно уціняють. Трапляються випадки, коли під час торгів ціна зростає настільки, що перевищує стартову в декілька разів. Зазвичай це відбувається вже після уцінки під час других або третіх торгів. Механізм аукціону дозволяє вийти на ринкову вартість, навіть якщо початкова оцінка буде занизькою.
Якщо після третіх торгів конфіскований товар не вдається реалізувати, його безоплатно передають на користування державним органам, дитячим будинкам, лікарням тощо (за рішенням профільної комісії).
Перелік майна, що пропонується на безоплатну передачу, розміщено на сайті ДП «СЕТАМ» в розділі «Безоплатна передача». Там же міститься інформація про строки, перелік та порядок подання документів для охочих отримати майно безкоштовно.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.