Чернігівщина – одна з шести областей України з найкращими показниками виконання мовних квот в ефірі телеканалів
Незабаром закінчується перехідний етап щодо мовних квот для телеканалів.

З 13 жовтня цього року розпочнеться новий період для телебачення, а на початку листопада зміни торкнуться і радіомовлення. Про новації, які чекають медіа області, розказала представник Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко на нараді-семінарі для керівників та редакторів теле- та радіоорганізацій регіону, який відбувся в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації вчора, 9 жовтня.
Під час заходу були презентовані методологічні роз’яснення стосовно моніторингу ефіру телеканалів, відбулося спілкування з місцевими мовниками у режимі «запитання-відповіді». Завдання семінару – максимально просто пояснити законодавчі вимоги, оскільки за порушення закону про квоти передбачений штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.
Отже, щодо радіо. Вже з 8 листопада цього року в ефірах радіостанцій квота на пісні українською мовою збільшиться. Вона становитиме не менше 35%, частка ж передач українською мовою має складати не менше 60% радіоефірів. Квота обраховується за кількістю пісень державною мовою від загальної кількості пісень. Тривалість пісні при цьому має становити не менше 90 секунд. До уваги беруть добові записи ефірів радіостанцій.
Якщо говорити про радійників Чернігівщини, то, як запевнила представниця Нацради, вони квоту не тільки виконують, а й перевиконують. До речі, за показником ведення передач державною мовою радіокомпанії області декілька разів входили в п’ятірку кращих по Україні.
Стосовно телебачення. З 13 жовтня Нацрада розпочинає поглиблений моніторинг контенту телеканалів на предмет мовних квот, повідомила Ірина Сенченко. Порушників каратимуть штрафом у 5% від суми ліцензійного збору.
Цьому передував перехідний період, особливість якого – зарахування до квоти передач та фільмів власного виробництва та національного продукту. Цей період був передбачений законом для того, аби телекомпанії мали змогу підготуватися і внести необхідні зміни у свою діяльність.
Уже найближчими днями мовні квоти на телебаченні вступлять в повну силу. Тобто в ефірі місцевих телеканалів має бути не менше 60% фактичної частки української мови, не менше ніж 75% загального обсягу новин – українською мовою. Мовні квоти вимірюються у часовому проміжку з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.
До речі, саме нещодавно Національна рада оприлюднила результати моніторингу ефірів 176-ти регіональних та місцевих телеканалів у період із жовтня 2017-го по березень 2018 року. Моніторинг кожного телеканалу тривав тиждень у часовому проміжку з 07:00 до 22:00. Загалом опрацьовано 16130 годин ефірного часу. За даними моніторингу, Чернігівська область серед шести областей з найвищими показниками квоти державної мови. Так, фактичний показник ведення передач та новин українською мовою склав 100 %. Разом з Чернігівщиною у лідерах Волинська, Кіровоградська, Рівненська та Черкаська області.
– Чернігівщина готова до нововведень. За даними всіх хвиль моніторингу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення телерадіоорганізації перевищують визначені законом квоти. Це стосується як телебачення, так і радіо. Вдячність усім телерадіокомпаніям за свідому позицію в питанні дотримання вимог законодавства. Маю надію, що подальші моніторинги покажуть такі ж результати, – підсумувала представник Національної ради в області Ірина Сенченко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.