Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 08:59:14

Чернігівщина – одна з шести областей України з найкращими показниками виконання мовних квот в ефірі телеканалів

11.10.2018   09:37Агенцiя

Незабаром закінчується перехідний етап щодо мовних квот для телеканалів.

З 13 жовтня цього року розпочнеться новий період для телебачення, а на початку листопада зміни торкнуться і радіомовлення. Про новації, які чекають медіа області, розказала представник Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко на нараді-семінарі для керівників та редакторів теле- та радіоорганізацій регіону, який відбувся в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації вчора, 9 жовтня.

Під час заходу були презентовані методологічні роз’яснення стосовно моніторингу ефіру телеканалів, відбулося спілкування з місцевими мовниками у режимі «запитання-відповіді». Завдання семінару – максимально просто пояснити законодавчі вимоги, оскільки за порушення закону про квоти передбачений штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Отже, щодо радіо. Вже з 8 листопада цього року в ефірах радіостанцій квота на пісні українською мовою збільшиться. Вона становитиме не менше 35%, частка ж передач українською мовою має складати не менше 60% радіоефірів. Квота обраховується за кількістю пісень державною мовою від загальної кількості пісень. Тривалість пісні при цьому має становити не менше 90 секунд. До уваги беруть добові записи ефірів радіостанцій.

Якщо говорити про радійників Чернігівщини, то, як запевнила представниця Нацради, вони квоту не тільки виконують, а й перевиконують. До речі, за показником ведення передач державною мовою радіокомпанії області декілька разів входили в п’ятірку кращих по Україні.

Стосовно телебачення. З 13 жовтня Нацрада розпочинає поглиблений моніторинг контенту телеканалів на предмет мовних квот, повідомила Ірина Сенченко. Порушників каратимуть штрафом у 5% від суми ліцензійного збору.

Цьому передував перехідний період, особливість якого – зарахування до квоти передач та фільмів власного виробництва та національного продукту. Цей період був передбачений законом для того, аби телекомпанії мали змогу підготуватися і внести необхідні зміни у свою діяльність.

Уже найближчими днями мовні квоти на телебаченні вступлять в повну силу. Тобто в ефірі місцевих телеканалів має бути не менше 60% фактичної частки української мови, не менше ніж 75% загального обсягу новин – українською мовою. Мовні квоти вимірюються у часовому проміжку з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

До речі, саме нещодавно Національна рада оприлюднила результати моніторингу ефірів 176-ти регіональних та місцевих телеканалів у період із жовтня  2017-го по березень 2018 року. Моніторинг кожного телеканалу тривав тиждень у часовому проміжку з 07:00 до 22:00. Загалом опрацьовано 16130 годин ефірного часу. За даними моніторингу, Чернігівська область серед шести областей з найвищими показниками квоти державної мови. Так, фактичний показник ведення передач та новин українською мовою склав 100 %. Разом з Чернігівщиною у лідерах Волинська, Кіровоградська, Рівненська та Черкаська області.

– Чернігівщина готова до нововведень. За даними всіх хвиль моніторингу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення телерадіоорганізації перевищують визначені законом квоти. Це стосується як телебачення, так і радіо. Вдячність усім телерадіокомпаніям за свідому позицію в питанні дотримання вимог законодавства. Маю надію, що подальші моніторинги покажуть такі ж результати, – підсумувала представник Національної ради в області Ірина Сенченко.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини