Державна архітектурно-будівельна інспекція стає відкритішою і прозорішою
Про впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві задля попередження корупції говорили 5 жовтня на засіданні в Чернігівській ОДА.

На порядку денному три питання: як налагодити чітку комунікацію між учасниками містобудівного процесу, як забезпечити відкритість і прозорість у взаємодії органів Держархбудконтролю із забудовниками, а також як практично реалізуватиметься «будівельна амністія».
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко зазначив, що у будівельній галузі наразі відбуваються важливі зміни:
– Як і країна в цілому перетворюється, так змінюються і процеси в будівництві. Це, в першу чергу, підкріплено новим містобудівним законодавством. Сьогодні ми говоримо про забезпечення відкритості і прозорості дозвільних процедур. Це має зупинити корупцію, через яку наразі галузь втрачає інвестиції. Ми зацікавлені, щоб бізнес, у тому числі й іноземний, заходив в область. Це дасть можливість для розвитку не лише економіки, а й соціальної сфери.
У тому, що зміни у будівельній галузі дозволять покращити інвестиційний клімат, переконані й інші учасники засідання. Начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Тетяна Андрєєва зазначила, що нововведення в законодавстві забезпечать новий рівень взаємодії з бізнесом та громадянами. ДАБІ переводить свою діяльність у публічну площину. Розпочала роботу онлайн-платформа «ПРОЗОРА ДАБІ» з розгляду дозвільних документів. За такого формату буде максимально впорядковано дозвільні процедури у будівництві й усунуто корупційні ризики.
«Будівельна амністія» теж матиме позитивний ефект для людей. Їм не доведеться сплачувати штрафні санкції. До того ж, ця амністія матиме безстроковий характер.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).