Державний суверенітет України як точка відліку
Чим для сучасного громадянина України є її державний суверенітет? Чи становить він безумовну цінність та, так би мовити, неусвідомлену потребу повсякденного життя? Скільки років ще знадобиться, аби радянське минуле стало для нас історією, а не фактом сьогодення? - такі та інші питання порушувалися під час "круглого столу" "До 22-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України".

Організований він в день знаменної дати Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з управлінням з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації.
В обговоренні взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці, викладачі, журналісти.
Дискутанти звернули увагу на те, що Україна у 1990 р. була однією з перших республік СРСР, що прийняла декларацію про власний суверенітет.
Незважаючи на наявне тоді протистояння Декларацію підтримали національно-демократичні сили та компартійна більшість Верховної Ради УРСР. Тобто вона стала спільним знаменником, якого часом бракує сучасній Україні. Учасники "круглого столу" ділились думками про шлях, який пройшла наша країна з моменту проголошення декларації, обговорювали проблеми та перспективи державного будівництва, розвитку національної ідеї, побудови громадянського суспільства. Зокрема, мовилося про так звану сьогоднішню "радянську людину", її зв'язок з минулою епохою та потребами модернізації України.
В обговоренні виступили: заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю обласної державної адміністрації Ігор Соф'їн, науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського державного національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, кандидат історичних наук, доцент Олександр Тарасенко, директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та автор книги "Політика суспільного життя" Олександр Ющенко.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.