Про НАТО треба розповідати повніше
Проблема обізнаності жителів Чернігівщини щодо діяльності НАТО є вкрай актуальною, враховуючи нинішні реалії.

Стереотипні уявлення про Альянс, а також рівень співпраці України з ним, експерти обговорили на круглому столі.
За переконанням зібрання, а це — історики, громадські активісти, соціологи, представники виконавчої гілки влади, наразі варто добряче попрацювати, аби викорінити радянський штамп «НАТО — агресивний блок».
Для цього сіверянам потрібно більше розповідати про інші невійськові сторони Альянсу.
Володимир Бойко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій: НАТО — це насамперед реалізація засад антикорупції, втілення демократичних принципів, рівень медичного обслуговування, розвиток науки.
Тамара Мазур, доцент кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню Чернігівського національного технологічного університету: Наразі важливо працювати в двох напрямках: розвінчування міфів про Альянс, якими послуговуються представники старшого покоління, а також всебічний доступ повної інформації про НАТО для молоді.
До слова, за кошти обласного бюджету за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА громадська організація «Асоціація регіональних засобів масової інформації» реалізовувала проект «Чернігівська молодь у системі сучасних суспільних координат». У його межах також вивчалася думка респондентів щодо розуміння поняття "патріотизм". Результати проаналізував Дмитро Гапоненко, доцент кафедри екологічної психології та соціології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
Ігор Слезко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА: Аби подолати інформаційний голод з даної теми, у ЗМІ області та на сайті ОДА періодично розміщуються відповідні повідомлення, розповсюджується соціальна реклама. У січні цього року за сприяння ОДА у Чернігові пройшла виставка «Україна–НАТО. Формула безпеки». Здійснюється інформаційна підтримка реформування українського війська (зміна формату роботи військкоматів, перехід на якісніші тактики воєнної справи, як приклад — тактичні навчання «Північна фортеця – 2018»).
Читати також: А що ти знаєш про НАТО та ЄС?
Окрім того, фахівці обговорили результати регіонального опитування про ставлення жителів нашої області до проблематики євроатлантичної інтеграції. Дослідження було проведене у рамках виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства «Чернігівська громада» протягом 2016-2017 років. Детальніше з ним можна ознайомитися за посиланням.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.