Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 04:58:58

Місцеві громади хочуть більше волі

04.07.2012   14:23Агенцiя

Як Конституція України може розвивати місцеве самоврядування з‘ясовували учасники круглого столу на однойменну тематику. Захід відбувся у прес-клубі “Експертна думка”. На думку експертів і політологів, Конституція в нас хороша, але далеко не ідеальна. Бо ті повноваження, якими вона наділила місцеву громаду, досить обмежені, а тому не дають можливості розвивати регіони.

Геннадій Максак, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:
– Візьмемо, як приклад, статтю 140 11-го розділу Конституції, який присвячений саме місцевому самоврядуванню. Стаття гласить, що місцеве самоврядування здійснюється громадою або самим місцевим самоврядуванням. Однак у який самий спосіб – невідомо. Інший нюанс: важелі впливу на місцеві громади здійснюються з центру, зокрема, за допомогою податків та зборів. Бо вони не є формуючою частиною місцевого бюджету. Всі гроші йдуть в центр, відтак держава згори комусь на щось гроші дає, а комусь ні. Як наслідок, отримуємо механізм тиску на регіони.

Із Геннадієм Максаком згоден і депутат Чернігівської міської ради Олег Русін:
– Наприклад, якщо ти цього року заробив добре і перевиконав планові показники, то потім прийдуть фіскальні органи і цю різницю заберуть до центру. А якщо заробив мало – то спрацює дотаційна система. Тому, вважаю, повноваження місцевих рад треба переглядати.

Але цю непросту ситуацію можна і треба виправляти, переконані учасники дискусії. Зокрема, зарадити тут може зміна закону про вибори. А саме повернення до змішаної виборчої системи. Бо завдяки їй місцева громада матиме більше можливостей впливу на свого представника у парламенті, а це відкриває нові горизонти для розширення представництва регіонів у Верховній Раді.

Депутат Чернігівської міської ради Олександр Шкурат вважає, що цією можливістю чернігівці мають скористатися:
– Передусім нам потрібен хороший лобіст наших інтересів. А депутат-мажоритарник – це не представник закритого списку партій, це людина, яка живе тут і бере на себе відповідальність за регіон. Це людина, яка діятиме за попередньо озвученою програмою. Відтак, якщо з цього документу щось не буде виконуватись – з депутата можна буде спитати: чому це так, а це чому ні. Тому, сподіваюся, що мажоритарна система дозволить нашій громаді привести до парламенту людей із великим господарським досвідом, людей-практиків, які розуміють як працює система місцевого самоврядування. Бо, як ми знаємо, чимало проблем Чернігова можна вирішити тільки за фінансової підтримки державного бюджету. Однак про чернігівців у центрі згадують не часто. І це потрібно змінити.

Тому, переконані експерти круглого столу, і громаді, і майбутнім кандидатам у народні депутати треба максимально використати ті плюси, які дає змішана виборча система. В результаті, досвід народних оборанців та залучення до процесу прийняття рішень фахової громадськості допоможуть внести до Конституції ті конструктивні зміни, яких сьогодні потребує місцеве самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 59 нових випадків COVID-19

Виявлено 59 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА, станом на 3 березня в області зафіксовано 59 нових випадків COVID-19.

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА 14:54

Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру Бойко Олену Анатоліївну першим заступником голови Чернігівської ОДА.

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження 14:48

За процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури проводиться розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом завдання тілесних ушкоджень вихованцю Чернігівського ліцею з посиленою фізичною підготовкою (ч. 1 ст. 121 КК України).

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді 13:31

Політична криза, що триває наразі в місцевому парламенті, досягла свого піку. Опозиційна група депутатів постійно ігнорує роботу сесії, через що заблоковано ухвалення ряду важливих питань, зокрема – прийняття бюджету на 2021 рік.

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен 13:11

Під час зустрічі вони обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини