Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 12:46:14

Гаряче харчування в школах необхідно повернути

04.07.2012   13:21Агенцiя

Чернігівщина відноситься до депресивних територій, особливо сільські райони (їх у нас більшість). Дослідження, проведені на підставі даних Державного комітету статистики України, засвідчують, що 43% (15 населених пунктів) із загальної кількості сільських депресивних районів припадає на Чернігівську область.

І це при тому, що у 16 регіонах України таких районів не існує взагалі. За показниками скорочення населення Чернігівщину визнано зоною демографічної кризи, оскільки смертність майже втричі перевищує народжуваність, а на селі – в чотири рази.

Основними причинами є екологія та соціально-економічна складова. Якщо такі темпи скорочення населення будуть продовжуватися, то, за прогнозами демографів, через 50 років Чернігівська область може зникнути з карти України. До сказаного необхідно додати, що північні райони чи не найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської аварії. А враховуючи прикордонне розміщення цих районів області, занепад їх територій – пряма загроза національній безпеці та цілісності територій держави. Такий висновок зробили фахівці Інституту Громадянського Суспільства.
Ситуація критична, – говорять народні депутати з фракції “Реформи заради майбутнього”. Сотні листів та звернень від мешканців півночі області надходять до лідера фракції Ігоря Рибакова. В них – біль та страждання, прохання відновити справедливість, відновити їх права та врятувати від вимирання. Особливо переймаються долею дітей, які, через слабкий імунітет частіше хворіють, мають проблеми із щитовидною залозою. Серед причин захворюваності, які називають медики – екологічний стан середовища та неповноцінне харчуванням.

Фракція “Реформи заради майбутнього” б’є на сполох! У заяві, зробленій ними у Верховній Раді, йшлося про випадки брутального ігнорування чинного законодавства щодо соціального захисту та медичного забезпечення населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС.

Так, з 1 квітня 2012 року і до кінця навчального року у 45 навчальних закладах Корюківського, Новгород-Сіверського, Семенівського та Сосницького районів, майже п‘ять з половиною тисяч дітей були позбавлені гарячого харчування через скасування Міністерством соціальної політики відкритих конкурсних торгів на закупівлю послуг щодо забезпечення харчуванням дітей, які проживають на забруднених територіях. І це попри те, що безкоштовне харчування учнів шкіл, професійно-технічних закладів, студентів коледжів та технікумів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, передбачено Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Ігор Рибаков обурений цинізмом та зухвалістю ситуації, ускладненої скасуванням гарячого харчування для цих дітей. Урядом передбачена компенсація від 180 до 190 гривень на місяць в залежності від віку. За ці кошти, навіть при значній економії, ніяк не можна прогодувати дитину. Він впевнений, що осіб, з вини яких діти були позбавлені гарячого харчування, необхідно притягнути до відповідальності.

Фракція “Реформи заради майбутнього” звернулася до Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням взяти під особистий контроль цю ситуацію та вжити невідкладних заходів щодо забезпечення законних прав школярів Чернігівщини.

Валентина Михайлова

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини