Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 08:40:49

Дев’ять медзакладів Чернігова змінили статус, аби працювати в умовах медичної реформи

30.03.2018   08:55

29 березня на засіданні 29-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати прийняли низку рішень, які стосувалися закладів охорони здоров’я Чернігова.

У рішеннях говориться про припинення юридичної особи, шляхом реорганізації (перетворення) у комунальне некомерційне підприємство. Це стосується Пологового будинку, міських лікарень №1, № 2, № 3 та № 4, дитячих поліклінік № 1, № 2, міської та дитячої стоматологічної поліклінік.

Така реорганізація є одним із етапів реалізації медичної реформи. Вона дозволяє медичному закладу автономізуватися та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Створення комунального некомерційного підприємства дасть достатній рівень самостійності для надання ефективного та своєчасного медичного обслуговування населення і водночас економічної ефективності використання активів.

Комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їх діяльності є не отримання прибутку, а надання якісних послуг з охорони здоров’я населенню. Заклади зможуть самостійно розпоряджатися активами та фінансами, формувати кадрову політику, визначати внутрішню організаційну структуру підприємства. Керівник КНП матиме можливість установлювати будь-які форми оплати праці працівників, що визначені законодавством. Фінансування КНП здійснюватиметься не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє бути більш гнучким та самостійним у прийнятті рішень порівняно із суб’єктами, що мають статус бюджетної установи.

Крім того, комунальне некомерційне підприємство матиме право об’єднуватись з іншими КНП з метою перерозподілу функцій між ними та оптимізації використання ресурсів (матеріальних, людських та фінансових). Також наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Процес перетворення закладу охорони здоров'я у некомерційне комунальне підприємство не призводить до виникнення негативних податкових наслідків у вигляді виникнення нових, пов’язаних з перетворенням, податкових зобов’язань. Створене (внаслідок перетворення) комунальне некомерційне підприємство не буде платником податку на прибуток й податку на нерухомість. Крім того,  КНП зможе залучати більше коштів, вкладати їх у розвиток, навчання, залучати більше пацієнтів.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.