Валерій Куліч у складі української делегації відвідав Латвію
Україна та Латвійська республіка посилюють політичний діалог і розглядають можливості значного поглиблення економічної співпраці. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Латвійської республіки Маріса Кучинскіса. Зустріч відбулася в Ризі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсмана до Латвії.

Українську сторону у складі офіційної делегації також представляв голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.
— Україна — важлива держава для Європи, — зазначив Маріс Кучинскіс. — Ми підтримуємо Україну і раді тому, що у нас серйозне економічне партнерство та співпраця. Можете покластися на нас.
Сторони відзначили, що обсяг взаємної торгівлі товарами та послугами зріс минулого року на 27% з позитивним для України сальдо в 102,6 мільйона доларів.
Посилити співпрацю між двома країнами допоможе активізація роботи Міжурядової українсько-латвійської комісії та відновлення діяльності офісу Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) в Києві.
— Дуже важливо розвивати наші двосторонні стосунки в різних сферах, — зауважив Володимир Гройсман. — Ми цінуємо дружбу. І я радий, що ми маємо непогані показники торгівлі. Думаю, ми можемо поставити тут більш амбітні цілі.
Суттєву увагу глави Урядів приділили можливостям інвестиційної та інноваційної співпраці. В цьому контексті Володимир Гройсман окреслив ключові плани Уряду щодо економічних змін в Україні, а також розповів про проміжні результати вже розпочатих фундаментальних реформ у соціальній сфері та в напрямку дерегуляції і покращання ділового клімату в Україні.
Серед важливих сфер інноваційної співпраці сторони визначили агросектор та логістику, висловили зацікавленість у міжрегіональному співробітництві та допомозі з боку Латвії у процесі впровадження реформ в Україні.
За підсумками перемовин Глави Урядів взяли участь у підписанні двох міжнародних документів — протоколу про наміри між Міністерствами освіти та науки України і Латвії щодо роботи української школи в Ризі, а також основної угоди про співробітництво між Ризьким технічним університетом та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».
Довідково:
Зовнішній товарообіг між Україною та Латвією за підсумками 2017 року — 462 мільйони доларів.
Товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами — 4,5 мільйона доларів. При цьому, експорт товарів зріс у 2,2 разу до 2016 року та становив 2,9 мільйона доларів (переважно вироби з паперу, деревина та вироби, продукція із зернових культур, товари хімічної промисловості). Імпорт зріс на 6% та склав 1,7 мільйона доларів, формувався з органічних хімічних сполук, трикотажних полотен та тканин.
До речі, Латвія одна з країн Європейського Союзу, які найбільше інвестують у розвиток промисловості Чернігівської області. Так, обсяг латвійських інвестицій — 3,1 мільйона доларів.
Зокрема, минулого року в Чернігові розпочало роботу підприємство з латвійськими інвестиціями «Рига хліб», де працює понад 60 осіб, планується розширення штату до 300 працівників.
За матеріалами Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.