Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:09:17

Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії

23.02.2018   10:03Агенцiя

Громадське обговорення проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року відбулося 22 лютого в обласній державній адміністрації. Символічно, що дата заходу співпала з днем прийняття цього документу Кабінетом Міністрів України.

Представники Міністерства інфраструктури України, французькі експерти Проекту підтримки імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України, за безпосередньої участі яких розроблявся документ, а також місцеві перевізники та керівники профільних громадських об’єднань обговорили основні принципи Стратегії та можливості її реалізації на місцевому рівні.

Модератором виступила в.о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко.

— З одного боку, ми зацікавлені сьогодні почути правила гри, передбачені новою Стратегією, а також досвід організації пасажирських перевезень у Франції. З іншого – готові розказати про своє бачення розвитку транспортної системи на Чернігівщині, — зауважила посадовець.

Французькі колеги акцентували увагу на основних принципах Національної стратегії. Крім того, детально розповіли про напрацювання у своїй країні на прикладі одного з регіонів — Ліону.

Керівник проекту підтримки імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України Джером Блюшо зазначив основні переваги Стратегії. Так, Україна долучиться до єдиного коридору транспортних сполучень з Європейським Союзом. При цьому, отримає міжнародну фінансову підтримку. Тим самим, має зрости рівень торгівлі з країнами Європи, а також інвестиційна привабливість транспортної галузі. Також серед переваг — гармонізація українського законодавства з європейськими нормами. Якісні зміни мають відбутися як у сфері авто- та авіаперевезень, так і в реформуванні залізниці, розвитку транспортної інфраструктури.

Головне, на що акцентували увагу експерти, — треба відштовхуватися від потреб людей. Має бути суворе дотримання безпеки перевезень, надання якісних транспортних послуг.

Наразі європейські колеги та Міністерство інфраструктури очікує від регіонів розробку конкретних значимих проектів з чітким обґрунтуванням для їх пілотного впровадження. Сподіваються і на пропозиції від Чернігівської області. Тож є над чим працювати, аби використати можливість отримання коштів на розвиток транспортної інфраструктури області. Що це буде: будівництво сучасних магістралей, мостів чи, можливо, аеропорту — покаже час.

Довідково. Для забезпечення потреб у пасажирських автоперевезеннях в області функціонують 21 автостанція та 479 автобусних маршрутів загального користування, які обслуговують 102 перевізники різних форм власності та більше 1,1 тисячі транспортних засобів різних модифікацій та пасажиромісткості. Налагоджений регулярний рух автобусів до Києва, Харкова та інших міст України й за кордон.

Згідно плану на 2018 рік для області передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг у сумі 426,2 мільйона гривень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.