День Героїв Небесної Сотні
Їх назвали Небесною Сотнею — українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Беззбройні, вони вступили в один з перших боїв за незалежність рідної країни, гинули за її честь і волю.

З подвигу Героїв Небесної Сотні почався відлік новітньої історії України. Війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. Кращим дочкам і синам України доводиться зі зброєю в руках відстоювати суверенітет своєї держави.
На Майдан вони прийшли кожен своїм шляхом з усієї України, з усіх куточків нашої соборної держави. Вони були різні за віком, освітою, життєвим досвідом. Але всі разом являли собою українське суспільство, в його єдності і різноманітності.
Серед тих, хто вийшов на захист свободи та демократії й загинув у лютневі дні 2014-го, троє наших земляків. Це Василь Прохорський з Бахмаччини, Андрій Мовчан, мама якого проживає в Ріпкинському районі, та Віктор Орленко з Талалаївки Ніжинського району. Віктор боровся за життя до останнього, але тяжкі поранення здолали його і 3 червня 2015 року він приєднався до своїх побратимів-героїв.
Сьогодні Революцію Гідності продовжують громадяни України із загостреним відчуттям патріотизму. Бійці Збройних Сил України, Нацгвардійці та добровольці — на передовій, фахівці української оборонної галузі — куючи перемогу в наукових установах та на підприємствах. Революцію продовжує громадянське суспільство.
18 лютого, під час відкриття виставки, присвяченої учасникам Революції Гідності – творчим особистостям «Переведи мене через Майдан», Президент України Петро Порошенко підкреслив, що чотири роки тому сталися події, які назавжди змінили життя України. «Мирний протест громадян тодішня влада перетворила на криваву розправу. Кажуть, що час загоює рани. Так не сталося. Час не притупив біль. Час не заспокоїв душу. Глибокий смуток через втрати все ще переповнює серця кожного з нас», — зазначив Президент.
Ми повинні добитися справедливого суду для тих, хто винен у смертях, каліцтвах та інших злочинах проти українського народу. Але гуртуватися маємо не довкола ненависті, а довкола любові. Такою має стати побудова нової держави, тієї, котру бачили у своїх мріях загиблі герої і за котру вони віддали життя.
Герої не вмирають!
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.