"Доступні ліки" : Чернігівщина – одна з кращих
Згідно з офіційним повідомленням Міністерства охорони здоров’я, Чернігівщина та Полтавщина – єдині регіони України, в яких виважено поставилися до реалізації Державної програми «Доступні ліки», адже тут своєчасно направлено кошти до кінцевих розпорядників, тобто, до закладів охорони здоров’я.

У зв’язку із цим Українське радіо провело програму «Вся країна» де у режимі «прямого ефіру» відбулося спілкування із регіонами – Чернігівщиною та Львівщиною, представники яких розповіли про реалізацію програми на місцях.
До студії у Чернігові було запрошено начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша та заступника генерального директора КП обласної ради «Ліки України» Ларису Мартиненко.
«Минулого року на Чернігівщині було виділено 18 млн. 776 тис. грн. на реалізацію цієї програми, – повідомив Петро Гармаш. – Відтак область достойно справилася із тими завданнями, які було поставлено, адже програма виконана на 98,6%. Вже на початку нинішнього року розподіл коштів відбувся і на роботу програми у 2018 році виділено 26 млн. 631 тис. грн. У рамках програми йде постійна співпраця із центрами первинної медико-санітарної допомоги.
Втім, враховуючи специфіку регіону, його демографічні особливості, в області дуже добре налагоджена співпраця з первинною ланкою – сімейні лікарі (які здійснюють виїзди двічі на тиждень) та фельдшери контролюють призначення препаратів, передбачених програмою, опікуються доставкою рецептів до людей похилого віку.
Загальна кількість аптек, що беруть участь у програмі, становить на сьогодні 136 одиниць і їхня кількість постійно збільшується. Отже, аптечна мереже зацікавлена працювати в цій програмі».
«На сьогодні 69 аптечних закладів нашого комунального підприємства заключили договори на участь у програмі «Доступні ліки»: 15 – в обласному центрі, інші – в районах, мінімум по 2 аптеки обслуговують кожен район. Проблем практично немає, єдине побажання, щоб такі ліки доставляли оптові фірми-постачальники. Ліки завжди є, аптечні заклади отримують їх, як правило, 2-3 рази на тиждень», – зауважила Лариса Мартиненко.
Управління охорони здоров’я облдержадміністрації постійно працює над інформаційною складовою щодо обізнаності громадян про наявність ліків у тому чи іншому аптечному закладі. «Така інформація міститься на інтернет-ресурсах, – зазначив Петро Гармаш. – З цього приводу було проведено 13 виступів, зокрема, на обласному радіо. Також ми всю інформацію надаємо до Міністерства охорони здоров’я України, де на спеціальному інтерактивному сайті розміщується інформація щодо участі аптек у програмі. Найближчим часом ці данні будуть розміщуватися і на сайті Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Втім, далеко не всі, особливо люди похилого віку, мають змогу користуватися сучасними технологіями. Тому у цьому плані ми будемо працювати вже із Києвом».
Отже, державна програма «Доступні ліки» активно реалізується на Чернігівщині. І її проміжні результати свідчать: Уряд та відповідні органи на місцях піклуються про людей у плані зменшення захворюваності та своєчасним забезпеченням необхідними препаратами.
Прес-служба Управління охорони здоров’яЧернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.