Президент підписав закон, що дає старт медичній реформі
28 грудня Президент України підписав ключовий Закон медреформи. Це дозволить вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни.

Цей Закон змінює модель фінансування медицини державою та нарешті дає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян.
«Підписанням Закону я даю старт реформі. І я сподіваюсь, що 2018 рік стане вдалим роком для медичної спільноти», – зазначив Президент Петро Порошенко.
Також Президент підписав Закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, що дає додаткові можливості для розвитку медицини на селі.
Вчора Уряд ухвалив цілий пакет підзаконних актів для того, щоб медичні заклади та місцева влада по всій країні розпочали підготовку до першого етапу реформи. Тепер, після підписання Закону Президентом, документи вступлять у дію.
Фактично у 2018 році в Україні почне працювати національна солідарна система медичного страхування. Усі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть на 100% безоплатними. Перелік таких послуг буде відкритий.
«Сьогоднішній день – це результат революції гідності в системі охорони здоров’я, який наша команда почала рік тому. Разом з усіма, хто підтримував зміни, ми проробили велику роботу, але найбільша її частина попереду. Прошу зараз бути активними всіх, дізнаватися про реформи, працювати над ними, бо здоров’я – це те, що стосується кожного», – сказала в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.
Що це означає для пацієнтів? Кожен може вирішувати самостійно, до якого медичного закладу і якого лікаря піти, незалежно від місця проживання чи реєстрації. Пацієнт отримає допомогу і увагу медпрацівника у будь-якому медичному закладі, законтрактованому Національною службою здоров’я України, бо саме за це держава заплатить гроші конкретному закладу. І головне: пацієнт нарешті отримає гарантії того, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою.
Що це означає для медичних працівників? Медики отримають справедливі умови роботи і увагу керівників, бо за ними стоятимуть його пацієнти, а, отже, і доходи медзакладу. Медичні працівники нарешті отримають фінансові гарантії та достойний дохід, що залежатиме напряму від їхнього досвіду, професіоналізму та зацікавленості у здорових пацієнтах.
Що це означає для медзакладу? За якісну медпослугу, надану пацієнту, держава заплатить кожному медзакладу однаково. Тариф включатиме усі видатки для надання медичної допомоги: роботу медичного персоналу, витратні матеріали, ліки, амортизацію обладнання та адміністративні видатки.
27 грудня на спеціальному засіданні Кабінету Міністрів України був представлений детальний план впровадження медреформи у 2018 році. Як і зазначалося раніше, наступного року зміни торкнуться тільки первинної медичної допомоги. З 2020 року нова система фінансування запрацює і для амбулаторного та стаціонарного лікування.
Ми маємо декілька важливих цілей, об’єднаних під одним гаслом –вийти в плюс. Це рівний доступ кожного українця до якісного медичного обслуговування. Це високий рівень професіоналізму, гідні умови праці та доходи медичних працівників. А в результаті – це підвищення тривалості та якості життя українців.
Не варто очікувати змін уже завтра. Реформа – це системний процес. З кожним етапом усі разом – Уряд, місцева влада, медичні заклади, медики та пацієнти – будемо здобувати маленькі перемоги.
Сьогодні команда МОЗ святкує першу перемогу на довгому шляху складних структурних змін. Найважча робота попереду. Однак за рік нам вдалося зробити великий крок, щоб заплановане мало підґрунтя для дій. Тепер час міністерству, а разом з ним і кожному, якісно виконувати задачі, які перед нами ставить медична реформа.
Міністерство охорони здоров’я України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.