Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:39:46

Патронат над дитиною: комфорт для підопічних, економія для держави

25.11.2017   10:16Агенцiя

У будь-який час доби вони мають бути готові прийняти до своєї домівки дитину будь-якого віку: як немовля, так і підлітка. Вони — патронатні вихователі.

Про особливості новітньої форми сімейного виховання говорили в ОДА під час онлайн-наради з представниками відповідних структур районів.

У засіданні також взяла участь заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова.

— Тільки в сім’ї дитина може всебічно розвиватися. Але якщо у родині тимчасово нема умов для виховання, маленький громадянин України не повинен почуватися покинутим. Патронат – саме те, що допоможе дитині пережити складний період, - зазначила Наталія Романова.

Наразі така форма виховання лише впроваджується. Втім, у Варвинському районі Чернігівщини уже є патронатна сім’я. Хлопчик перебуває з вихователем три місяці, доки його біологічна матір лікується.

Хто може бути патронатним вихователем

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, а також разом з помічником пройшов/ла курси професійної підготовки та отримала/ав відповідну рекомендацію.

Робота продовжується лише за згоди всіх членів сім’ї та за наявності договору з відповідним органом опіки та піклування.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті з законом. Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов.

 Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки вихователя.

Фінансова підтримка


За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
- грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
- при влаштуванні 2-х і більше дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
- соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.

З моменту передачі дитини під патронат саме  вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження здоров’я підопічного.

— Сімейна форма виховання є не лише корисною для малечі, а й заощаджує кошти для бюджету держави. Адже всі ці виплати  менші половини тієї суми, що йде на утримання інтернатів, — повідомила Наталія Романова та додала, що надається всебічна підтримка й створенню дитячих будинків сімейного типу. Бажаючим допомагають придбати придатне житло. Чернігівщина цьогоріч на ці потреби має 5,7 мільйона гривень.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.