Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 11:48:26

Про погашення боргів із зарплати - на профільній комісії в ОДА

24.11.2017   09:25Агенцiя

Чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося в Чернігівській облдержадміністрації 23 листопада під головуванням заступника голови - керівника апарату ОДА Наталії Романової.

Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Катерина Тимощенко, на 1 листопада загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств становила 13,2 мільйона гривень — на 500 тисяч менше, ніж на початок цього року. При цьому в жовтні сума боргу скоротилась на 1,3 мільйона по відношенню до попереднього місяця.

Зменшилась і кількість підприємств-боржників — з 33 до 27. Не мають боргів із виплати заробітної плати підприємства 17 районів області (Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Ічнянського, Корюківського, Куликівського, Ніжинського, Н.-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Семенівського, Сновського, Сосницького, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського), а також міста Прилук.

84% боргів акумулюються в Чернігові та Ніжині. Чернігівські підприємства заборгували майже 8,6 мільйона гривень, ніжинські — 2,5 мільйона. Серед найбільших боржників: ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (2,7 мільйона гривень), Чернігівська філія ПП «Компанія „ІнексУкрПаркет“» (1,1 мільйона), ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (1,3 мільйона), ПАТ "Облтеплокомуненерго" (1,2 мільйона).

У жовтні на 13 економічно активних підприємствах області вдалося на 1,5 мільйона гривень скоротити заборгованість, проте вона все ж складає 6,7 мільйона гривень. Борг на 10 підприємствах-банкрутах — 4,6 мільйона гривень, на 4 економічно неактивних підприємствах — 2 мільйони.

Така ситуація обумовлена, зокрема, недостатньою кількістю замовлень за прямими договорами, відсутністю державного замовлення, зниженням обсягів попиту та реалізації продукції. Вливає на рівень заборгованості й відсутність купівельного попиту на майно банкрутів, наявність арештів на їх майно, припинення господарської діяльності.

Для забезпечення дотриманням суб’єктами господарювання області діючого трудового законодавства в частині своєчасної виплати заробітної плати відповідна робота здійснюється Управлінням Держпраці в області. Так, з початку року на підприємствах Чернігівщини виявлено понад 500 порушень стосовно оплати праці. По 280 справам винесено рішення щодо накладення штрафних санкцій у розмірі 3,5 мільйона гривень. 223 суб’єкта господарювання вже сплатили понад мільйон гривень. На виконання приписів державних інспекторів виплачено 26,3 мільйона гривень заборгованості із зарплати 7 тисячам працівників. Про це зазначила заступник начальника Управління Держпраці Ірина Хоменко.

Заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова наголосила:
— Виплата заробітної плати — пріоритетне завдання як органів влади, так і роботодавців. Проте частина підприємств поки що не дотримується графіків погашення заборгованості. Враховуючи як об’єктивні, так і суб’єктивні причини, необхідно докласти максимум зусиль, аби працівники вчасно отримували зароблене.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини